18. května 2017 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další posun v případu zmizelé Míši. Její otčím se údajně pokusil zabít celou rodinu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Otakar S. spáchal sebevraždu na konci ledna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otakar S. spáchal sebevraždu na konci ledna. | foto: Reprofoto Facebook Otakara S.

Ústí nad Labem Středočeská policie, která vyšetřuje případ zmizelé dívky z Ústí nad Labem, má nové informace. Otčím Michaely Muzikářové, který se objevil na seznamu možných únosců, se totiž loni v prosinci údajně pokusil zabít celou rodinu. Michaele a její matce měl nasypat do čaje prášky na spaní. Poté, co obě usnuly, pustil údajně v bytě plyn a sám záměrně usnul.

Události ze zimy popsala pro Mladou frontu DNES dívčina matka Eva Muzikářová. Kromě své přítelkyně a její dcery měl Otakar S. chtěl pomocí plynu údajně zabít i sebe. Pokus o zabití rodiny však nebyl úspěšný. Nikomu se ale nic nestalo a policie se o incidentu dozvěděla až poté, co přišla Míšina matka nahlásit zmizení své dcery.

Podle vedoucího odboru obecné kriminality krajské policie Martina Charváta je případ vyšetřován jako pokus o vraždu. Státní zástupce Vladimír Jan dále uvedl, že policie vyšetřuje „veškeré jeho chování, které by mohlo zakládat skutkovou podstatu trestného činu“.

Třináctiletá Míša je pohřešována již od 11. ledna, kdy zmizela ráno po cestě do školy. Bývalého přítele matky Otakara S. kriminalisté podezřívají již od počátku jejího zmizení, muž však koncem ledna spáchal sebevraždu. Policisté po dívce stále marně pátrají jak v okolí místa jejího bydliště v Ústí nad Labem, tak na Plzeňsku, kde se matčin protějšek, hlavní podezřelý, zabil.

Policie žádá o pomoc při hledání dívky z Ústí nad Labem.
Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila...

Otakar S. byl přítelem Míšiny matky tři roky, z toho posledních šest měsíců jej policie stíhala kvůli údajnému pohlavnímu zneužití Míšiny známé, která měla žít v její blízkosti. Měsíc před tím, než se přítel matky pohřešované Michaely Patricie Muzikářové oběsil, na něj státní zástupkyně podala obžalobu kvůli údajnému pohlavnímu zneužití nezletilé dívky.

Lidovky.cz
  • 2Diskuse
V. Kusý Zajímavá rodina .... 16:41 18.5.2017
J. Vyskočil 157 To je posun jak sfiňa. 12:09 18.5.2017