Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Antiislamista Konvička pod lupou Demagog.cz: Víc nepravd než správných výroků

Administrátor iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička na demonstraci na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Administrátor iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička na demonstraci na... | foto: František VlčekMAFRA

PRAHA Server Demagog.cz se zaměřil na Martina Konvičku, lídra sdružení Islám v České republice nechceme. Nedopadl moc dobře, v Hyde Parku České televize sedmkrát řekl nepravdivou informaci a třikrát zavádějící.

Martin Konvička vede sdružení Islám v České republice nechceme. Vystupuje v médiích a je aktivní na sociálních sítích. 

Demagog.cz v jeho vystoupení v ČT odhalil hned sedm nepravd, tři zavádějící výroky, čtyři neověřitelné a proti nim pět pravdivých tvrzení. Konvička v pořadu mimo jiné prezentoval názor, že dochází k islamizaci škol ve Velké Británii. Na otázku moderátorky Hyde Parku, které školy myslí, reagoval: „V Leedsu, v Birminghamu a v těhle oblastech s velkou islámskou menšinou. Byla to aféra, o které se jako hodně mluvilo a souviselo to v zásadě s takovou tou, že několik málo muslimských učitelů, kteří byli do té školy přijati, a přes tlak, přes školní rady postupně jako vyšikanovali ty nemuslimské učitele a pak se najednou zjistilo, a z toho byl právě ten skandál, že se tam přestalo učit o evoluci, že se tam učí o holocaustu jinak, než by si přály britské osnovy a podobně. Tyhle ty věci se prostě dějí nenápadně.

Hodnocení Konvičky serverem Demagog.cz najdete ZDE.

Server Demagog.cz však uvádí, že se jednalo o nepravdu, což dokládá i vysvětlením, že britská policie včas zachytila dopis, který k islamizaci škol vyzýval a byl jim adresován. Policie později celý dokument prohlásila za podvod. Britská média se později začala případem zabývat a přišla na to, že někteří ředitelé škol čelili těmto praktikám, avšak nelze mluvit o islamizaci škol.

Dalším příkladem nepravdy je Konvičkův výrok: „Ten případ, ten konkrétní brněnský případ (kázání Alrawiho), ten vyšetřovala policie a byl odložen pro promlčenost. Nebyl jsem ten, kdo by podal trestní oznámení nebo podobně, ale prostě nebyl jsem ten, kdo by to věděl, že jo, to podal někdo jiný a policie to vyšetřovala.“ Demagog.cz poukazuje na skutečnost, že státní zastupitelství konstatovalo, že se nejednalo o trestný čin.

Matoucí odpovědí pak byl Konvičkův výrok o vraždách ze cti. „No, těch případů vražd ze cti, když vlastně rodina nějakým způsobem unese nebo přímo zabije dceru, protože si něco chtěla začít s nemuslimem, těch je v západní Evropě mnoho.“ Vraždy ze cti se v západní Evropě sice objevují v hojném množství, ale nemusí jít vždy o oběti, které si začaly něco s nemuslimem, upozornil server. 

ČTĚTE TAKÉ:
Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

Premium

Podivné zrcadlo z Turnova letí ke Slunci. Česká laboratoř se musela ukázat

TOPTEC Turnov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ke Slunci odstartovala sonda se speciálním zrcadlem pro sledování korony. Vyvinuli jej čeští výzkumníci v Turnově....

Premium

Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...