11. března 2017 9:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Demolice nadjezdu na D1. Řidiče čeká objížďka přes Jihlavu

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

JIHLAVA  Dálnice D1 mezi Jihlavou na 112. kilometru a Velkým Beranovem na 119. kilometru se v sobotu večer uzavře kvůli bourání dálničního nadjezdu u Měšína. Provoz by měl být obnoven v neděli dopoledne. Uzavírka směrem na Prahu i na Brno začne v sobotu ve 20:00 a potrvá přibližně do nedělních 10:00. Auta budou tento úsek objíždět přes Jihlavu.

Podle ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je důvodem demolice nevyhovující šířka nadjezdu. Noc na neděli byla pro uzavírku vybraná kvůli slabší dopravě na dálnici. Objízdná trasa bude vyznačena. Ve směru na Brno budou auta z D1 sjíždět před Jihlavou na silnici I/38, do Jihlavy vjedou po silnici II/523 v Jiráskově ulici a dál budou pokračovat po silnicích II/602 a II/353 přes Velký Beranov.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Omezení v místě demolice mostu začnou na dálnici už v sobotu od 17:00, kdy bude doprava v obou směrech kolem 116. kilometru D1 stahována do jednoho jízdního pruhu. V jednom pruhu budou auta tímto místem projíždět také po ukončení úplné uzavírky v neděli, a to do 19:00.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?