Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V neděli přibylo 28 případů, denní přírůstek zůstal podesáté za sebou pod stovkou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha Denní přírůstek případů koronaviru se desátým dnem drží pod stovkou. V neděli přibylo 28 případů, o deset více než v sobotu. Celkem jich k nedělní půlnoci bylo 8123. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za prodloužený víkend laboratoře odhalily 92 případů nákazy, což bylo o sedm méně než předchozí víkend.

Nakažených zůstává mezi testovanými na covid-19 méně než procento, v neděli podíl stoupl na 0,73 procenta ze sobotních 0,48 procenta. Počet testů byl ale nízký, jak bývá o víkendu obvyklé, laboratoře jich provedly 3850.

Úmrtí s nemocí covid-19 bylo po nedělní půlnoci 280, vyléčilo se 4474 lidí. V neděli přibyli dva mrtví s covidem-19, pod desítkou se denní počet úmrtí s covidem-19 drží od poloviny dubna. Počet vyléčených lidí se v neděli zvýšil o dva a za prodloužený víkend o 19. Do pondělních 08.30 pak přibylo osm vyléčených a je jich 4482. Aktuálně je v Česku 3361 nemocných.

Postupně také ubývá lidí, kteří jsou kvůli nemoci v nemocnici. V pondělí ráno bylo hospitalizovaných 233 lidí, z toho 42 bylo ve vážném stavu. Od neděle se počet hospitalizovaných snížil o šest.

Případů nemoci covid-19 je nejvíc v Praze, po půlnoci to bylo 1842. Podle počtu druhý Moravskoslezský kraj eviduje 1146 nakažených. Nejméně případů onemocnění covidem-19 je na Vysočině a v Jihočeském kraji, kde se drží pod 180, méně než 200 jich je v Libereckém a Královéhradeckém kraji. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je nejméně infikovaných lidí v jižních Čechách (27,93) a nejvíce v Karlovarském kraji (144,61). Zemřelých s koronavirem má nejvíc Praha, eviduje 93 úmrtí. Moravskoslezský kraj je se 43 mrtvými na druhém místě. Jedinou oběť uvádí Zlínský kraj.

Koronavirus v Česku

Lidé v ochranných rouškách proti šíření koronaviru za přívalového deště při...
Klasická kina mohou zahájit omezený provoz 11. května.

První tři případy koronaviru v Česku byly odhaleny 1. března, první úmrtí je z 22. března. Díky zlepšování situace v posledních týdnech vláda postupně ruší omezení zavedená v březnu. V pondělí se mohou po dvouměsíční přestávce znovu otevřít obchodní centra, venkovní zahrádky restaurací, ale také kadeřnictví. Další vlna uvolnění opatření by měla následovat za dva týdny. Nouzový stav pravděpodobně skončí v neděli 17. května. Povinnost nosit roušky stále platí, o zmírnění podmínek bude v pondělí debatovat vláda.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!