5. června 2017 11:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Déšť a vítr zkomplikovaly provoz radnice v Olomouci. Zateklo do ní

Radnice v Olomouci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radnice v Olomouci. | foto: Wikipedia.org/Michal Maňas

OLOMOUC Nedělní přívalový déšť v pondělí zkomplikoval provoz olomoucké radnice. Plachtami zakrytá opravovaná střecha neodolala náporu větru a vody a do budovy zateklo. V historické radnici proto nefunguje výtah a uzavřena je i část schodiště. Škody, které přívalový déšť způsobil, zatím nebyly vyčísleny, řekl v pondělí mluvčí magistrátu Michal Folta.

„V současné době na radnici fungují všechna pracoviště. Určitá omezení se týkají pohybu po budově. Zatím na dobu neurčitou je odpojen výtah a uzavřeno je také schodiště z prvního do druhého patra kolem výtahu. Do druhého patra se tedy občané dostanou pouze zadním schodištěm,“ uvedl Folta.

Po přívalovém dešti zatekla v neděli odpoledne voda do rekonstruované střechy a poškodila některé prostory ve druhém patře a také v přízemní přístavbě na jižní straně radnice. Část elektrické sítě je proto mimo provoz. „Díky intenzivní práci na odstraňování následků deště, která začala už v neděli odpoledne krátce po samotné události, jsou nyní všechna pracoviště v provozu,“ uvedl Folta.

Historickou budovu radnice v pondělí zkontroluje revizní technik, který rozhodne o dalších opatřeních. „Přijdou také zástupci pojišťoven,“ řekl Folta.

Po nedělním přívalovém dešti do budovy radnice zatékalo a na místě zasahovali hasiči. Ve spolupráci se stavební firmou, která má opravu na starosti, pomáhali upevnit zpět na rekonstruovanou střechu radnice ochranné plachty.

Kvůli bouřkám zasahovali v neděli v Olomouckém kraji hasiči na několika místech. Zaznamenali 17 událostí. Převážně ale šlo o menší vodní laguny, které velmi rychle opadly a nebylo nutné zahájit čerpání. Hasiči zasahovali také u spadených stromů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz