28. května 2018 15:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Do úterní dražby Krejčířovy větší vily se zatím nikdo nepřihlásil. Její odhadovaná cena je 97,29 milionu korun

Vila Radovana Krejčíře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vila Radovana Krejčíře. | foto: PORTÁLDRAŽEB.CZ

PRAHA Do dalšího pokusu o dražbu větší vily uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy, která je plánována na úterý od 11:00, se do pondělních 14:00 nepřihlásil žádný zájemce. Sdělila to mluvčí Exekutorské komory ČR Martina Houšková. Podle ní je tak pravděpodobné, že pokus o dražbu bude znovu marný.

„Dražba Krejčířovy vily se uskuteční v úterý podle plánu. Prozatím není do dražby přihlášen žádný zájemce. Existuje pravděpodobnost, že se bude jednat o marnou dražbu jako v předchozích případech,“ uvedla Houšková. Zájemci se sice mohou zaregistrovat až na poslední chvíli, musí však také složit dražební jistotu 15 milionů korun.

Vyvolávací cena je stanovena na polovině ceny určené znaleckým posudkem, který vilu odhadl na 97,29 milionu korun. V polovině loňského září, při dosud posledním pokusu o vydražení nemovitosti, se mělo začínat na dvou třetinách odhadu. Žádný zájemce se ale nepřihlásil.

V polovině letošního dubna se plánovaná dražba neuskutečnila. Důvodem bylo odvolání podané právním zastoupením Krejčířovy manželky Kateřiny. Ta dlouhodobě tvrdí, že vila patří jí, zatímco exekuce je vyhlášená na jejího manžela.

Pokud by se dražba v úterý znovu neuskutečnila, další termín by byl podle Houškové zhruba do půl roku. Vyvolávací cena by měla zůstat na 48,6 milionu korun.

České soudy loni pravomocně potvrdily, že vila dál patří do exekuce, do které se uprchlý podnikatel dostal kvůli dluhům. Výtěžkem chce komora umořit Krejčířův dluh vůči firmě Frymis, kterou podle soudů podnikatel v minulosti poškodil. Dražený objekt je napsaný na Krejčířovu manželku, která se vilu neúspěšně snažila z exekuce vyloučit.

Skupina YouTuberů známá jako TVTwixx pronikla do vily Radovana Krejčíře.
Krejčířova černošická vila jde do dražby.

V rezidenci je vnitřní i venkovní bazén, sauna, výtah, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště i akvárium, v němž Krejčíř choval žraloka. Objekt je několik let neobývaný a odhaduje se, že by případný kupec musel vynaložit další miliony korun na jeho renovaci. „Devadesátá léta, která formovala předchozího majitele, jsou na tomto objektu vidět a podle mého názoru bude objekt potřebovat citelnější rekonstrukci pro uvedení do současných potřeb,“ uvedl například architekt Štěpán Toman z pražské společnosti Ting Architects.

Exekutoři na začátku loňského roku vydražili menší Krejčířovu vilu, která je od této několik stovek metrů. Zájemce ji v elektronické aukci koupil za 15,8 milionu korun. Odhadní cena objektu byla o deset milionů vyšší.

Radovan Krejčíř si odpykává trest 35 let vězení ve věznici Jihoafrické republiky za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. Čelí i obvinění v několika dalších závažných kauzách. V Česku je stíhán a souzen jako uprchlý v řadě trestních kauz.

Policistům Krejčíř utekl 18. června 2005 při domovní prohlídce vily, poté žil na Seychelských ostrovech. Od dubna 2007 žije v JAR, kam přicestoval ze Seychel pod falešnou identitou. Od roku 2013 je v tamním vězení. V České republice byl pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5 k souhrnnému trestu 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka. Do tohoto trestu se započítává i jeho dřívější odsouzení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!