Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobeš dosadil Baumruka do čela Institutu. I po zpackaném projektu

Česko

  8:17
PRAHA - Ministr školství Josef Dobeš odvolal ředitele Národního institutu dětí a mládeže Jiřího Veverku a na jeho místo dosadil svého poradce, bývalého šéfa Rady České televize Jiřího Baumruka. Zástupce šéfa institutu Jiří Zajíc listu řekl, že Veverka ve své funkci nijak nechyboval a k jeho odvolání neměl Dobeš pádný důvod.

Bývalý šéf Rady České televize Jiří Baumruk foto: digizone.cz

"Ministerstvo se rozhodlo pro tuto personální změnu, aby uvolnilo pracovní kapacitu pana Veverky pro řešení projektu ESF - Klíče pro život. Ministr Josef Dobeš jmenoval pana Baumruka díky jeho dlouholeté erudici v oblasti vzdělávání a dlouholetým zkušenostem s prací s mládeží," uvedl Dobešův náměstek pro sport Jan Kocourek.

ČTĚTE TAKÉ:


Informovala o tom Mladá fronta Dnes. Podle listu je výběr překvapivý, neboť Baumruk měl na starosti projekt SPORT za 650 milionů korun, který byl Dobeš kvůli nátlaku z EU nucen zastavit. Projekt dotovaný z EU kritizovali politici i Evropská komise.

Samotný Zajíc se k odvolání nechtěl vyjádřit. "Zatím je to příliš čerstvé," reagoval pouze na dotaz serveru Lidovky.cz.

Podle samotného Dobeše projekt nesplňoval kritéria pro evropské projekty. Institut se zaměřuje na problematiku zájmového vzdělávání a činnost školských zařízení, zajišťuje metodickou a organizační podporu práce s dětmi a mládeží a další vzdělávání pedagogických pracovníků.

KDO JE JIŘÍ BAUMRUK:

Předseda Rady ČT Jiří Baumruk

Jiří Baumruk byl v minulosti spojen s Českou televizí jako její dlouhodobý zaměstnanec, neboť pracoval v redakci sportu v letech 1985 až 2000, nejprve jako komentátor, v posledních osmi letech svého působení jako šéfredaktor. V roce 2007 se stal předsedou Rady České televize, kde působil až do roku 2011. Mimo jiné byl v letech 2003 až 2005 mluvčím Prahy 5.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat