Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V pražském dopravním podniku je osm nakažených řidičů a strojvedoucích. Dalších 50 muselo do karantény

Dopravní podnik desinfikuje i vagony pražského metra. foto: Twitter DPP: foto Daniel Šabík

PRAHA - Koronavirus se šíří také v řadách zaměstnanců pražské hromadné dopravy. Ve čtvrtek Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) eviduje osm nakažených řidičů a strojvedoucích, s nimi však musely desítky kolegů do karantény.
  19:47

„Jedná se o tři řidiče autobusu, dva řidiče tramvají a tři strojvedoucí metra,“ potvrdil pro Lidovky.cz mluvčí dopravního podniku Daniel Šabík.

S nimi ale muselo do karantény dalších 50 zaměstnanců z provozu. „Na základě naší spolupráce s hygieniky bylo kvůli zmíněným osmi případům vytrasováno a posláno do karantény celkem 50 provozních pracovníků ze všech trakcí,“ sdělil Šabík. 

Konkrétně jde o čtyři řidiče autobusů, 14 řidičů tramvaje a 32 strojvedoucích metra. Prostory kabin vozidel musely projít dezinfekcí. „Ostatně takto postupujeme od začátku epidemie ve všech případech,“ dodal mluvčí.

Pražský dopravní podnik, který k poslednímu srpnu evidoval 664 strojvedoucích metra, 1424 řidičů tramvají a 2331 řidičů autobusů, se dalšímu šíření koronaviru snaží vyhnout. 

„Od začátku epidemie jsme zavedli interní opatření a ve všech trakcích jsme omezili střídaní řidičů a provozních zaměstnanců na nezbytné minimum,“ vysvětluje Šabík. Podle něj zatím zmíněné případy provoz autobusů, tramvají a metra v Praze zásadně neovlivňují.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat