Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V pražském dopravním podniku je osm nakažených řidičů a strojvedoucích. Dalších 50 muselo do karantény

Dopravní podnik desinfikuje i vagony pražského metra. foto: Twitter DPP: foto Daniel Šabík

PRAHA - Koronavirus se šíří také v řadách zaměstnanců pražské hromadné dopravy. Ve čtvrtek Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) eviduje osm nakažených řidičů a strojvedoucích, s nimi však musely desítky kolegů do karantény.
  19:47

„Jedná se o tři řidiče autobusu, dva řidiče tramvají a tři strojvedoucí metra,“ potvrdil pro Lidovky.cz mluvčí dopravního podniku Daniel Šabík.

S nimi ale muselo do karantény dalších 50 zaměstnanců z provozu. „Na základě naší spolupráce s hygieniky bylo kvůli zmíněným osmi případům vytrasováno a posláno do karantény celkem 50 provozních pracovníků ze všech trakcí,“ sdělil Šabík. 

Konkrétně jde o čtyři řidiče autobusů, 14 řidičů tramvaje a 32 strojvedoucích metra. Prostory kabin vozidel musely projít dezinfekcí. „Ostatně takto postupujeme od začátku epidemie ve všech případech,“ dodal mluvčí.

Pražský dopravní podnik, který k poslednímu srpnu evidoval 664 strojvedoucích metra, 1424 řidičů tramvají a 2331 řidičů autobusů, se dalšímu šíření koronaviru snaží vyhnout. 

„Od začátku epidemie jsme zavedli interní opatření a ve všech trakcích jsme omezili střídaní řidičů a provozních zaměstnanců na nezbytné minimum,“ vysvětluje Šabík. Podle něj zatím zmíněné případy provoz autobusů, tramvají a metra v Praze zásadně neovlivňují.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Mohlo by vás zajímat