Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dům hrůzy na Smíchově v pondělí hořel dvakrát. Hasiči tam objevili mrtvolu

Česko

  17:38aktualizováno  19:34
PRAHA - Hasiči jsou na tohle místo zvyklí vyjíždět každých několik týdnů. V pondělí k objektu bývalé slavné tiskárny kousek od pražského Anděla museli dvakrát za den. Při druhém požáru objevili při průzkumu objektu, využívaného už jen bezdomovci a feťáky, mrtvé tělo.

Odpolední požár byl viditelný z okolí celého Anděla. foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

Před devíti dny přinesl server Lidovky.cz velkou reportáž, která mapovala slavnou minulost tiskárny Grafoprint (vydavatele známého prvorepublikové časopisu Pestrý týden s Milenou Jesenskou a prvního vydavatele Reflexu) i smutnou současnost.

Objekt, který měl být už dávno přestavěn na byty, v pondělí zaměstnal opět hasiče, policejní hlídky, záchrannou službu a také koronera a kriminalisty.

Hasiči nejprve dopoledne okolo půl dvanácté hasili malý požár odpadu v rohu jedné z místnosti. Brzy se celá smíchovská stanice hasičů mohla vrátit na základnu. O čtyři hodiny později ale vyjížděli znovu. Větší požár tentokrát kuriózně nahlásili přímo velitel směny všech pražských hasičů a jeho zástupce, kteří jej viděli po výjezdu z tunelu na Smíchově.

Bývalou tiskárnu obývají často uživatelé drog.
Odpolední požár vypukl ve třetím patře budovy.

„Šlo opět o požár nahromaděného odpadu, ke kterému sem jezdíme často,“ řekl serveru Lidovky.cz zástupce velitele směny Jiří Čmakal. Hasiči požár v patře zvládli během 20 minut, při průzkumu nižších poschodí ale objevili mrtvé tělo. To tam zřejmě leželo již několik dní.

Vyšetřování si převzal koroner záchranné služby a kriminalisté. Příčinou úmrtí mohl pravděpodobně být pád do šachty. Opakoval by se tak scénář z roku 2011. Při hledání stop po údajné střelbě tam nalezli kriminalisté v zatopené šachtě mrtvé tělo. „Bylo ve značném stádiu rozkladu, proto i kdyby se v tiskárně střílelo, tak úmrtí a údajná nahlášená střelba spolu nemohou souviset,“ uvedla tehdy mluvčí policie Jana Rösslerová.

Podle šetření se jednalo o bezdomovce nebo uživatele drog, který se zabil pádem do výtahové šachty, mrtvé tělo tehdy museli vyprostit hasiči.

Nyní kriminalistům museli při ohledání a průzkumu celé tiskárny pomáhat i policisté ze speciální pořádkové jednotky. Na místě se totiž sešlo i několik „obyvatel“ tiskárny. Jednoho z nich policisté dokonce zadrželi a odvezli.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat