Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
11. ledna 2011 22:40, aktualizováno 12. 1 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ďuričko: Dostal jsem miliony, abych nevydal knihu o Paroubkovi

Bohumír Ďuričko- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohumír Ďuričko- | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Miliony korun za práva na připravovanou knihu dostal podle svého tvrzení hoteliér Bohumír Ďuričko, který si odpykává ve vězení trest za vraždu Václava Kočky mladšího. Peníze mu měli dát lidé blízcí ČSSD.

Důvod takového "obchodu"? Ďuričko v knize podle serveru iDnes.cz popisoval spolupráci s Paroubkem, financování stran i organizovaný zločin a její vydání před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny by mohlo zamíchat preferencemi jednotlivých stran.

"Sociální demokraté mi zaplatili tolik, abych měl peníze na odškodnění pro rodinu Kočkových a na advokáty," řekl serveru Ďuričko, který si odpykává trest v karvinské věznici. Podle rozsudku musí jenom na odškodnění zaplatit dva a půl milionu.

Čtěte také

Knihu s názvem Kočkoviny měl Ďuričko napsanou už na jaře a vyjednával s nakladateli. "V tu dobu jsem dostal fascinující nabídku. Koupili 100 tisíc výtisků a veškerá autorská práva k nim. Dostal jsem miliony," tvrdí Ďuričko.

Práva ke knize koupila podle serveru realitní firma Gitero Estates s.r.o., jejímž vlastníkem je Jakub Kotrba. Jeho společníkem je vlivný

Hoteliér si odpykává trest 12,5 roku

Bohumír Ďuričko si odpykává trest 12,5 roku vězení za vraždu syna provozovatele pražské Matějské pouti Václava Kočky mladšího. Podle rozsudku v říjnu 2008 svou oběť v pražské restauraci zastřelil třemi ranami z bezprostřední blízkosti. Vraždě předcházela prudká roztržka obou mužů, která se stala po křtu knihy Jiřího Paroubka.

právník Miroslav Jansta, který pracuje pro ČSSD a dříve také pro samotného Paroubka.

Bývalý premiér i šéf ČSSD říká, že o ničem nevěděl. "Je to naprostý nesmysl. Z prostředků ČSSD ani od jejích právníků žádné peníze nešly. To vylučuji," řekl Paroubek.

Kolik dostal? To hoteliér odmítl prozradit
Ďuričko odmítl uvést přesnou sumu, kterou za knihu dostal. Smlouva s kupcem mu to prý zakazuje pod hrozbou sankce 10 milionů korun.

Jansta popřel, že by vlastnil práva na knihu, připustil ale, že ví, kdo je koupil. Později ještě dodal, že "nezná knihovnu svých společníků".

Ďuričko už píše další knihu
"Já v té knize Jiřího Paroubka na jednu stranu chráním, na druhou však popisuji korupční případy na nejvyšších místech v době, kdy byl předsedou ČSSD," prohlásil Ďuričko.

Ďuričko prozradil, že už píše další knihu. Obejde tak hrozbu sankce. "Kniha se jmenuje Vězeňská zeď... A v ní zveřejňuji stejné informace jako v té první a doplňuji je o nové," řekl vězeň.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Manažer/ka obchodního týmu - Praha

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 120 000 Kč