Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Důvod obstavení Karlova mostu: dluh ve výši 163 tisíc

Česko

  15:00aktualizováno  23. ledna 8:50
PRAHA - Exekuční řízení s hlavním městem nařídil soud kvůli dluhu vůči bytovému družstvu v hodnotě 163 tisíc korun. Kvůli exekučnímu řízení Praha nesmí nakládat s majetkem. Mluvčí magistrátu Tereza Krásenská informaci nepotvrdila.

O možném důvodu exekučního řízení informovala televize Nova s odvoláním na usnesení obvodního soudu pro Prahu 1. Na Prahu je exekuce uvalena od pátku. Není jasné, kdo za ní stojí, magistrát to chce začít zjišťovat dnes. O exekuci o víkendu údajně nevěděli ani samotní úředníci magistrátu.

ČTĚTE TAKÉ:

Ještě v pátek ráno Praze žádná exekuce nehrozila, již v sobotu byly obstaveny nejcennější pražské památky včetně Karlova mostu, budovy magistrátu na Mariánském náměstí, budovy Staroměstské radnice, Obecního domu, Průmyslového paláce nebo Petřínské rozhledny.

Staroměstská radnice

Obecní dům

Praha teď s dotyčným majetkem nesmí nakládat, dokonce může mít obstavená konta. "Vydané usnesení má pouze jakýsi blokační charakter. Dlužníkovi automaticky podle exekučního řádu znemožňuje například prodat daný majetek," vysvětluje Petra Báčová, tisková mluvčí exekutorské komory.

Běžná obchodní a provozní činnost či údržba a správa majetku podle ní narušeny nejsou. "Proti usnesení o nařízení exekuce se povinný může odvolat," dodala.

Radnice na Mariánském náměstí

Praha nečelí exekuci poprvé. Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci. Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

Podobnou kauzu řešily už dříve i Karlovy Vary. Město mělo na čas zablokován majetek kvůli tomu, že rok a půl nepodalo informace ze stavebního úřadu Tomáši Pecinovi.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat