Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Evakuovaní obyvatelé z brněnské Šámalovy ulice se mohou vrátit domů. Vyklízení chemikálií skončilo

V bytě bylo nalezeno velké množství chemikálií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V bytě bylo nalezeno velké množství chemikálií. | foto: ČTK

Brno Vyklízení nalezených chemikálií z brněnského bytu skončilo, všichni obyvatelé se už mohou vrátit domů. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Domů se už mohlo asi po 13:00 vrátit asi pět desítek lidí evakuovaných v noci na úterý, nyní jde o zbývající tři desítky z první vlny evakuace v pondělí.

Policie v brněnské Šámalově ulici v úterý odpoledne ještě dokončovala vyklízení bytu, ve kterém bylo značné množství chemikálií. Přesnější množství, ani o jaké látky šlo, Malášek nesdělil. Na místě pracovali pyrotechnici i chemici, odváželi nebezpečné látky k likvidaci. Část ulice proto zůstávala uzavřena pro dopravu i chodce.

Už v pondělí musely kvůli nalezeným látkám z domovů podle hasičů asi tři desítky lidí, v noci na úterý dalších pět desítek. Ty se mohly vrátit domů v úterý po 13:00, mimo domovy zůstaly ještě tři desítky lidí z domu, ve kterém probíhal zásah a dvou sousedních.

„Policisté na místě ukončili činnost. Žádné akutní nebezpečí na místě již nehrozí. Všichni obyvatelé domů se mohou vrátit zpět do svých příbytků. Vyšetřování případu dále pokračuje,“ uvedl po 15:00 na webu policie Malášek.

Pyrotechnik zasahuje na místě činu.
Policisté celou ulici uzavřeli. Z domů byly evakuovány desítky lidí.

Policisté vedle bytu, v němž našli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií, prohledávali i sklep. Ráno předpokládali, že na místě budou pracovat do poledne, poté by se mohli evakuovaní vrátit domů. Zbývalo tam ale menší množství nebezpečných látek, které bylo také nutné odvézt a likvidovat.

Policisté v pondělí po poledni po nálezu chemikálií ulici uzavřeli, situaci vyhodnotili jako nebezpečnou a ihned evakuovali z okolních domů 25 lidí. Později podle hasičů ještě dalších šest. V noci na úterý jich přibylo dalších 55. Část lidí si nocleh zajistila u příbuzných nebo známých, 17 lidí podle hasičů využilo ubytování v hotelu.

Co bylo příčinou úmrtí dvaačtyřicetiletého muže, policie vyšetřuje.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!