6. února 2012 11:15, aktualizováno  11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Exekuce už Praze nehrozí. Město dluh zaplatilo

Karlův most (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlův most (ilustrační foto) | foto: wikipedia.org

PRAHA Hlavní město včas zabránilo tomu, aby mu byl obstaven majetek kvůli dluhu. V pondělí ráno exekutor uvedl, že mu už na účet dlužné peníze přišly.

"Soudní exekutor mi potvrdil, že mu ráno byla doručena platba z banky. To znamená, že magistrát dlužnou částku uhradil," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.

Soudní exekutor o tom nyní podá potvrzení a exekuční případ tím bude uzavřen. "Pokud dlužník nezvolí ještě nějaké procesní prostředky obrany vůči závěrečnému příkazu k úhradu," dodala Báčová.

ČTĚTE VÍCE:

Exekutorská komora o exekuci na Prahu informovala v neděli odpoledne. Magistrát ale tvrdil, že dluh zaplatil už v pátek. Exekutor, který dluh vymáhal, ale platbu už v pátek očekával na svém účtu. Protože nepřišla, odeslal soudní usnesení o exekuci na majetek Prahy.

Praha dlužila peníze za exekuční náklady, které vznikly, když po ní skupina věřitelů vymáhala částku 6600 korun. "Probíhaly spory o poplatky za exekuci," vysvětlovala v neděli mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

Poznámka do katastru se ani nestihla zapsat

Jednalo se o částku asi 13 tisíc korun, kdy polovinu žádal exekutor a druhou polovinu advokát zastupující věřitele. Praha se dlužnou částku nakonec rozhodla v pátek uhradit, to už ale exekutor doručil soudní usnesení o exekuci katastru nemovitostí.

Ten by dnes měl teoreticky poznámku z katastru vymazat. Vzhledem k administrativnímu zpoždění ale k zápisu ještě ani nedošlo a nyní už k tomu není důvod.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!