23. ledna 2012 20:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Exekuční příběh, díl IV.: Prodej domu ho přivedl k exekuci

Po půl roce nám s manželkou byl odstaven majetek, líčí podnikatel zkušenosti s exekutorem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po půl roce nám s manželkou byl odstaven majetek, líčí podnikatel zkušenosti s exekutorem. | foto: Lidové noviny

OLOMOUC Podnikatel Tomáš Pospíšil se zabývá prodejem rodinných domů. Za posledních pět let jich prodal na šest desítek. Jeden z domů si koupil člověk, kterého on sám nazývá "potížistou". Obchod s ním ho dovedl až k několikaměsíčním potížím s exekutorem.

Nový majitel nemovitosti totiž podal na Pospíšila krátce po koupi žalobu, ve které požadoval odstranění závad v domě za zhruba 150 tisíc korun.

Soud stěžovateli vyhověl jen částečně. Pospíšilově firmě nařídil odstranit tři závady v hodnotě pěti tisíc korun.

"Dvě závady jsme odstranili, k odstranění třetí vady nás pan "potížista" nepustil," uvedl Pospíšil. "Po půl roce, bez jakéhokoliv upozornění nebo výzvy, nám s manželkou byl obstaven majetek v hodnotě několika desítek milionů včetně hotovosti na účtě," popsal začátek problémů s exekutory.

Kolik?

U soudce prý s pocitem křivdy neuspěl, natož u exekutora, který se podle Pospíšila jen zajímal o to, kde má další majetek.

"Tato situace byla pro mne likvidační," uvedl podnikatel. Banky a dodavatelé po něm chtěli peníze, ale on s nimi ani s majetkem nemohl disponovat. "Jediným řešením bylo sklonit hlavu a "potížistovi" položit otázku: Kolik?" popsal Pospíšil, jak nakonec situaci vyřešil.

Čtěte další exekuční příběhy

Muž si prý řekl o sto tisíc korun a po velice těžkých devíti měsících se podnikateli podařilo uvolnit svůj majetek v exekuci.

"S jednáním s exekutorem mám jenom ty nejhorší zkušenosti a chci upozornit, že do mé situace nebo situace podobné se může dostat každý, opakuji každý z nás. Myslíte si, že vás se to netýká? Já jsem si to taky myslel," uzavřel podnikatel svou vzpomínku na exekuci.

Máte podobnou zkušenost s exekutory?

V tomto seriálu zveřejňujeme příběhy, o které se s námi podělili naši čtenáři. Napište nám i vy svoji zkušenost s exekutory na e-mail rychle@lidovky.cz

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!