Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Extajemník Znojma Krejčíř půjde za zpronevěru na rok do vězení

Extajemník Znojma Vladimír Krejčíř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Extajemník Znojma Vladimír Krejčíř | foto: Lidové noviny

BRNO Brněnský krajský soud dnes poslal bývalého tajemníka Znojma Vladimíra Krejčíře na rok do vězení za zpronevěru a podvod. Odsouzený musí také zaplatit stotisícovou pokutu. Pokud tak neučiní, prodlouží se mu trest odnětí svobody o deset měsíců.

Krejčíř byl původně obžalován z korupce. Vyšetřování přijetí úplatku odstartovalo v září 2010. Mezi lety 2009 a 2010 měl Krejčíř vzít peníze od sedmi podnikatelů, kteří měli zájem o veřejné zakázky.

Podle brněnského krajského soudu se však korupce neprokázala, protože na přidělení zakázky neměl takový vliv, jak tvrdil. Soudce Krejčíře poslal na rok do vězení za zpronevěru a podvod.

Spolu s Krejčířem stálo před soudem sedm podnikatelů a jednatelů firem, kteří bývalého tajemníka podle spisu upláceli, aby se dostali k lukrativním městským zakázkám.

ČTĚTE TAKÉ:

Vinu všichni popírali. Soud potrestal jediného podnikatele, a to Zdeňka Novotného. Uložil mu trest šest měsíců vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Novotný musí zaplatit pokutu 40 000 korun.

,
Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Klíště (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

Klíště (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Klíště (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.