16. října 2018 8:07, aktualizováno  10:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči dostali požár haly v Lysé nad Labem pod kontrolu, už jen dohašují skrytá ohniska

V Lysé nad Labem na Nymbursku hořela výrobní hala společnosti Kovona, která... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Lysé nad Labem na Nymbursku hořela výrobní hala společnosti Kovona, která... | foto: ČTK

Lysá nad Labem Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly výrobce kovového nábytku Kovona v Lysé nad Labem. Výrobní hala začala hořet v pondělí kolem 19:00. Celý zásah se obešel bez zranění, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Majitel, který byl v pondělí večer na místě, odhadl škodu na více než 100 milionů korun. Podle člena vedení firmy, který ale nechtěl být jmenován, stojí výroba a v práci je jen minimum zaměstnanců, kteří se podílejí na odstraňování škod. V hale byla výroba a sklad.

Na místě jsou v úterý čtyři jednotky hasičů s výškovou technikou, vyhledávají a dohašují skrytá ohniska. Na místě již pracují vyšetřovatelé, kteří určí příčinu vzniku požáry. Mluvčí hasičů Petra Svobody kolem 10:00 řekl, že v hale stále hoří jedno menší ohnisko, které ale hasiči nechají dohořet.

Hasiči dostali požár pod kontrolu v pondělí před 23:00. V úterý ve 2:30 snížili stupeň poplachu z třetího na první.

Požár výrobní haly společnosti Kovona v Lysé nad Labem.
Výrobní hala začala hořet v pondělí večer kolem 19:00.

Podle zástupce vedení firmy v hale, která hořela, obvykle pracovalo zhruba 30 lidí. Hala je odpojena od sítí. Kdy bude obnovena výroba, zatím není jasné.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandinávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

ČTK