4. prosince 2011 13:57, aktualizováno  18:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči vzdali pátrání po Němcích, s nimiž se převrhla loď

Rybáři - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybáři - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LIPNO NAD VLTAVOU Záchranáři pátrali po dvou mladých Němcích, s nimiž se v noci převrhla loďka na lipenské přehradě, avšak neúspěšně. Na loďce se plavili tři mladíci. Jednomu z nich se podařilo doplavat na ostrov, kterému se říká Tajvan, kde upadl do bezvědomí. Probral se až ráno.

Okamžitě byl převezen do nemocnice v Českém Krumlově. O svých dvou známých nic neví. Tento muž už byl propuštěn z péče lékařů, potvrdila to jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická.

 Když se ráno probral, začal volat o pomoc. "Slyšeli ho rybáři na protějším břehu, a ti potom zalarmovali policii a záchrannou službu," popsala Holická. Pak se rozběhlo pátrání.

ČTĚTE TAKÉ:

Tři mladí muži ve věku od 21 do 25 let, kteří byli podle policejních informací příbuzní, na
přehradě zřejmě rybařili. Do pátrací akce po dvou nezvěstných mladících byly nasazeny desítky policistů, včetně policejních potápěčů a kynologů. Pomáhal jim i policejní vrtulník s termovizí. Záchranáři na člunech projížděli systematicky vodní hladinu a břehy v místě předpokládaného převržení lodě i v dalším pásmu od Černé v Pošumaví až po Horní Planou.

Dopoledne byly ukončeny záchranné práce a událost si pod své velení převzala Policie ČR. Okolo 16. hodiny odpoledne zásah ukončila i potápěčská skupina. "Hned za svítání, jak to bude možné, budeme pokračovat," doplnila Holická.

Policisté žádají o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Informace o mladících  mohou lidé volat na tísňovou linku 158.

ČTK, Lidovky.cz