1. července 2011 19:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Americký rybář 'ulovil' v řece českého plavce

Rybaření v Norsku - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybaření v Norsku - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MARYSVILLE S neuvěřitelným příběhem o "tááákhle velké rybě" se novinářům svěřil americký rybář Brian Pedersen. V řece svaté Kláry totiž chytil muže z České republiky, který se zřejmě snažil z Kanady přeplavat do Spojených států.

Šestadvacetiletý Pedersen ve středu rybařil s přítelem na řece svaté Kláry, která tvoří přírodní hranici mezi oběma státy. Vprostřed klidných michiganských vod najednou uslyšeli hlasité šplouchání a následně zjistili, že jde o muže, který se i se svým batohem snaží skrýt pod vodou, píše zpravodajský server TheTimesHerald.com.

"Nejdříve jsme mysleli, že je mrtvý," řekl Pedersen o Čechovi, který se mu z šestnáctistupňové vody snažil lámanou angličtinou vysvětlit, že si chce "jen doplavat na druhý břeh".

Rybář byl ovšem podezřívavý, a tak zavolal policii a vytáhl plavce na svou pětimetrovou hliníkovou rybářskou bárku. Již za několik minut k nim z nedalekého Marysville připlula loď s celníky a na Čecha, kterému zbývalo k americkému břehu ještě 200 metrů plavby, spadla klec.

"Tento příběh poukazuje na to, že místní obyvatelé hrají důležitou roli v zajišťování pohraniční bezpečnosti," komentoval celou situaci strážník Randy Gallegos.

Čech byl podle informací zpravodajského serveru pro překonání státní hranice jinde než v místě oficiálního hraničního přechodu zatčen. Žádné bližší informace o zatčeném nebyly zveřejněny.

Lidovky.cz