Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Americký rybář 'ulovil' v řece českého plavce

Magazín

  19:21
MARYSVILLE - S neuvěřitelným příběhem o "tááákhle velké rybě" se novinářům svěřil americký rybář Brian Pedersen. V řece svaté Kláry totiž chytil muže z České republiky, který se zřejmě snažil z Kanady přeplavat do Spojených států.
Rybaření v Norsku - ilustrační foto.

Rybaření v Norsku - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Šestadvacetiletý Pedersen ve středu rybařil s přítelem na řece svaté Kláry, která tvoří přírodní hranici mezi oběma státy. Vprostřed klidných michiganských vod najednou uslyšeli hlasité šplouchání a následně zjistili, že jde o muže, který se i se svým batohem snaží skrýt pod vodou, píše zpravodajský server TheTimesHerald.com.

"Nejdříve jsme mysleli, že je mrtvý," řekl Pedersen o Čechovi, který se mu z šestnáctistupňové vody snažil lámanou angličtinou vysvětlit, že si chce "jen doplavat na druhý břeh".

Rybář byl ovšem podezřívavý, a tak zavolal policii a vytáhl plavce na svou pětimetrovou hliníkovou rybářskou bárku. Již za několik minut k nim z nedalekého Marysville připlula loď s celníky a na Čecha, kterému zbývalo k americkému břehu ještě 200 metrů plavby, spadla klec.

"Tento příběh poukazuje na to, že místní obyvatelé hrají důležitou roli v zajišťování pohraniční bezpečnosti," komentoval celou situaci strážník Randy Gallegos.

Čech byl podle informací zpravodajského serveru pro překonání státní hranice jinde než v místě oficiálního hraničního přechodu zatčen. Žádné bližší informace o zatčeném nebyly zveřejněny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!