28. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Soutěž v USA: Kdo uloví rybu za 200 tisíc?

Ryby - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ryby - ilustrační foto | foto: Shutterstock

WASHINGTON V zátoce Chesapeake poblíž americké metropole Washingtonu plave ryba za 10 000 dolarů (přes 200 000 korun). Je to speciálně označený mořčák pruhovaný (Morone saxatilis), který dostal jméno Diamond Jim a do zálivu ho v rámci rybářské soutěže nasadil marylandský rybářský svaz.

Odměna 10 000 dolarů připadne tomu, kdo rybu uloví do konce června. Soutěž vypukla ve čtvrtek a úspěch může slavit více rybářů. Celkem totiž do zálivu o rozloze 166 000 kilometrů čtverečních byli nasazeni tři označení mořčáci a cena 10 000 dolarů je podle deníku The Washington Post za každého z nich.

ČTĚTE TAKÉ:

Pokud se všechny ryby nepodaří ulovit do konce června, odměna se ještě zvýší. Na konci srpna, kdy se soutěž definitivně uzavře, už prémie může dosáhnout 25 000 dolarů.

Kromě tří Diamond Jimů plavou v zálivu také další mořčáci, kteří se za vysoce ceněné ryby vydávají - jsou to opět uměle nasazené ryby se zvláštním označením, které se ale liší od toho, které má na sobě Diamond Jim. Za ulovení těchto "imitátorů" je vypsána odměna 500 dolarů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!