11. dubna 2011 18:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasičům se kompletně podařilo zlikvidovat požár továrny

Po třech dnech se hasičům podařilo požár továrny uhasit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po třech dnech se hasičům podařilo požár továrny uhasit | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

CHROPYNĚ Hasičům se podařilo kompletně zlikvidovat rozsáhlý požár firmy Remiva na recyklaci plastů v Chropyni na Kroměřížsku. Krizový štáb původně zvažoval, zda kvůli rychlému uhašení budovy v areálu odstřelí, nebo zvolí mnohem levnější, ale až několikatýdenní čekání na postupné vyhoření.


Majitel podniku se navíc rozhodl, že se na své náklady postará o demolice objektů a další nutné úklidové práce, řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Se zřejmě nejzávažnějším požárem ve Zlínském kraji se hasiči potýkali od pátku přibližně od jedné hodiny. Plameny se jim podařilo lokalizovat až po 17 hodinách intenzivních prací. Čtyřicet hodin trvalo uhašení dvou třetin plochy požářiště, samotné ohnisko s množstvím hořících plastů však odolávalo až do neděle. V pondělí ráno se jim pak podařilo dostat pod kontrolu poslední velké ohnisko.

K tématu

"Těžkou pěnou se nám dnes podařilo požár zlikvidovat. Už nehrozí, že by se objevila další ohniska, nejsou ohroženy žádné další budovy, škodlivé látky z kouře neunikají do ovzduší. V ovzduší nebyly naměřený žádné škodliviny," poznamenal Mitáček. Dodal, že zvrat nastal také při prohlášení majitele firmy Remiva Miroslava Valy, že se o následné likvidační práce postará.

"Začaly se mi ozývat specializované firmy, které mi nabídly pomoc," řekl Vala.

Psali jsme:


Vstup na požářiště je stále zakázaný. Na místě nyní pracuje speciální skupina vyšetřovatelů hasičů a policistů. Vyšetřovatelé prostor uvolní až po zadokumentování a zajištění případných stop.

Podle Mitáčka během několika hodin požářiště hasiči předají majiteli podniku s podmínkou, že si najme dobrovolné hasiče, kteří budou lokalitu i nadále hlídat.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TIP PRO MAMINKY: Jak si usnadnit cestování s miminkem
TIP PRO MAMINKY: Jak si usnadnit cestování s miminkem

Advent a Vánoce se kvapem blíží a vás možná letos čekají návštěvy rodiny s malým miminkem. Změna prostředí však může být pro malého človíčka náročná. Pojďte se podívat, jak mu ji usnadnit.