5. září 2010 20:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hejtman Palas si staví v Ludvíkově penzion za 20 milionů

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) buduje v Ludvíkově na Bruntálsku penzion, jehož hodnota je zhruba 20 milionů korun. Palas tvrdí, že si peníze na pozemky a stavbu vydělal se svou ženou.

Informuje o tom časopis Týden. Palasova rodina si v polovině devadesátých letech koupila v Krnově rodinný dům za 4,2 milionu korun, v roce 2002 Palas uvedl, že na kontě má 200.000 korun.

Podivný prodej

O prodeji potravinářsko-chemického gigantu Setuza, který získali kontroverzní podnikatelé Pitr s Mrázkem, se v minulosti v tisku objevila řada pochybností. Prodejem se zabývala i policie, ale nic trestného nezjistila. Mezi vyšetřovateli se hovořilo o tom, že Palas dostal za prodej deset milionů korun nebo nějakou nemovitost. To Palas rozhodně popírá.

Dříve se množily spekulace, že Palas mohl získat část peněz ještě jako ministr zemědělství v souvislosti s prodejem podniku Setuza, který získali Tomáš Pitr a František Mrázek. To Palas odmítá.

V oblíbené rekreační oblasti blízko Pradědu prý Palas koupil přes pět tisíc metrů čtverečních za 1,4 milionu. Cenu budoucího penzionu Palas prozradit nechce. Realitní makléřka Ingrid Chmelenská ji odhaduje na zhruba 20 milionů. "Společně s manželkou jsme si na stavbu vydělali," tvrdí Palas.

Jeho žena provozuje dvě zubní ordinace. Palasův hejtmanský plat činí 93.000 korun.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!