Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fandit se bude na náměstích i v kempech. O Staromáku se teprve rozhodne

Česko

  12:36
Na náměstích, v kinosále, v kempu nebo i na nádvoří zámku. Tam všude mohou zájemci společně s dalšími fanoušky sledovat velkoplošné projekce čtvrtfinálových zápasů MS v hokeji a v případě postupu národního týmu i boje o medaile. Také mnohé sportbary a restaurace připravily promítání a speciální nabídky. Jestli se budou utkání české reprezentace promítat i na Staroměstském náměstí v Praze, zatím není jasné.

O případné projekci semifinále a zápasů o medaile na Staroměstském náměstí v Praze se zatím stále jedná. Záleží na tom, jestli hlavní město získá práva na promítání přenosu a také na tom, zda Česko postoupí do dalších bojů.

Zcela jistě ale zájemci uvidí důležité zápasy například ve venkovní hospodě v Riegrových sadech, kam se vejde 900 lidí, nebo v Tančírně ve Žlutých lázních. K dispozici je také oficiální fanzóna u O2 Arény v Praze

V Příbrami mohou lidé sledovat čtvrtfinále hokejového mistrovství světa v areálu Nového rybníka. „Sejdeme se tam ve čtvrtek 23. května, promítání bude zajištěné v prostoru kamenného pódia poblíž restaurace,“ řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. Pokud Česko postoupí, bude projekce na stejném místě i na zápasy o medaile.

Říčany chystají na čtvrtfinále, a v případě postupu také na semifinále a finále či zápas o bronz velkou LED obrazovku na Masarykově náměstí.

Pokud národní tým postoupí do semifinále, bude se o víkendu promítat i na městském stadionu v Mladé Boleslavi, kde se souběžně koná Boleslavský Food Festival.

Ve Slaném na Masarykově náměstí mohli lidé na velkoplošné obrazovce sledovat už úterní utkání Česko – Kanada. „Další přenosy se budou případně odvíjet od zájmu veřejnosti, úspěchů českého týmu a také časů začátků jeho utkání. V případě, že by zápas začínal až po 20. hodině, kolidoval by totiž jeho závěr s vyhláškou o rušení nočního klidu po 22. hodině. Utkání jiných než našich hokejistů přenášet neplánujeme,“ uvedla mluvčí města Lucie Krčková. ·

Například největší středočeské město Kladno a ani Rakovník žádné přenosy až do konce šampionátu neplánují.

V Šebetově na hokej do kina

Brno, Znojmo ani další větší města na jižní Moravě zatím velkoplošné promítáním neorganizují.

Ve Veselí nad Moravou už ale připravili projekci na čtvrteční čtvrtfinále, fanoušci se sejdou na náměstí Míru. V Hustopečích v areálu Agrotec nabídnou přenosy obou semifinále, fanzóna bude otevřená od 14:00.

Na společné sledování hokeje na zahrádce zve také brněnská hospoda Plzeňský dvůr, v Šebetově na Blanensku chystají promítání v kinosále.

MS v hokeji 2024

Příznivci hokeje z Karlových Varů mohou MS sledovat už ve čtvrtek v areálu Rolava, kde všechny zápasy národního týmu vysílá na kryté zahrádce bistro PUMPA by Špunt & Knoflík Co. Mají tu televizi s dvoumetrovou úhlopříčkou. Kapacita zahrádky je až 60 míst, další lidé mohou utkání sledovat i ve stoje, což se v minulých letech při větší návštěvnosti také stávalo. „Promítáme za každého počasí,“ ujistil provozní bistra Rudolf Nádler.

V Sokolově je k dispozici venkovní plátno v zadní části Městského domu kultury ze strany ulice Pionýrů. V případě nepříznivého počasí se projekce uskuteční v prostorách spolupořádající pivnice.

Pokud Češi postoupí do dalších bojů, bude se tu promítat víkendové semifinále i případné finále na velkoplošnou LED obrazovku, pokud se ji vedení kulturního domu podaří zajistit. Podle ředitele Tomáše Melče už organizace oslovila několik dodavatelů. Projekce by byla buď opět u domu kultury, případně na Starém náměstí, definitivně bude jasno v pátek.

Chebská radnice podle mluvčí Simony Liptákové žádné promítání zápasů MS neorganizuje.

Tábor chystá promítání na náměstí

Čtvrtfinálový zápas českých hokejistů uvidí fanoušci ve čtvrtek 23. května v Táboře na Žižkově náměstí na velkoplošné obrazovce. Informuje o tom vedení města.

„Po rychlé poradě s radními města jsme se rozhodli nabídnout sdílený hokejový zážitek s velkoplošnou projekcí na Žižkově náměstí už na čtvrteční čtvrtfinále. Soudíme, že domácí mistrovství je sváteční událost a stoupající hokejová horečka podpořená Pastovým příjezdem si zaslouží odezvu v podobě společného fandění v srdci Tábora,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Pokud česká reprezentace ve čtvrtek postoupí, je samozřejmostí, že se na náměstí budou promítat i přenosy sobotního semifinále a nedělního boje o medaile. V případě čtvrtfinálového neúspěchu se víkendové projekce ruší.

Obrazovka o rozměrech 5 x 3 metry bude umístěna na vnitřní straně náměstí před informačním střediskem, tedy před budovou radnice. Při přenosu nebude platit žádné dopravní omezení. „Obraz a zvuk půjdou stejně jako v posledních letech přes satelit,“ uvedl starosta.

Na zimním stadionu STARZu ve Strakonicích se bude sobotní semifinále promítat od 14 hodin a v případě postupu Česka do finále zde bude k vidění i nedělní přenos. Součástí hokejového odpoledne bude doprovodný program pro děti, skákací hrad či turnaj ve stiga hokeji. Diváky pořadatelé lákají i na hodnotnou cenu, tou je Škoda Superb na víkend. Akci pořádá Dvořka Sport společně z HC Strakonice za podpory města Strakonice.

Plzeňský magistrát podle zjištění iDNES.cz zatím nechystá promítání hokejových utkání, lidé ale mají možnost je sledovat v řadě restaurací a sportbarů.

Chystáte se fandit na velkoplošné projekci?

celkem hlasů: 291

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00středa 29. května 2024. Anketa je uzavřena.

Rád/a bych, ale poblíž žádná není156
Ano76
Ne59

V Ústeckém kraji lze sledovat velkoplošné projekce pouze u jezera Most. Promítat se tu bude čtvrteční čtvrtfinále a pokud Češi postoupí do dalších bojů, pak i semifinále a zápasy o medaile. Pokaždé nicméně bude záležet také na počasí

Magistráty v Liberci, Jablonci nad Nisou ani Turnově s veřejným promítáním nepočítají. Lidé ale mohou MS sledovat v místních hospodách a sportbarech.

Turnov bude zápasy národního týmu promítat na velkoplošném plátně ve sportovním areálu Maškova Zahrada, tedy přímo v místě ledové plochy, takže zde bude hlediště jako na hokeji.

LED obrazovka na nádvoří zámku

V Hradci Králové se zatím společné sledování hokejových zápasů nepřipravuje. Projekce ale nabízejí hospody, například Cool Pub na zimním stadionu má zvýhodněnou nabídku levnějších pokrmů. Dvě promítací plátna nabízí Náplavka, jedno plátno a dvě TV restaurace U lva.

V Trutnově v areálu na Bojišti se na plátno promítají všechna utkání. V Náchodě nabízí projekce například restaurace Vatikán a UKáčko, promítají na plátno a přizpůsobují otvírací dobu zápasům.

Pardubice velkoplošné projekce neorganizují, fanoušci se scházejí na zahrádkách restaurací a ve sportbarech. Obdobná je také situace na Vysočině. Ani tady žádné větší město s venkovním promítáním prozatím nepočítá. V Havlíčkově Brodě nabízí přenosy na velkém plátně například klub Oko.

Také v Olomouci se radnice spoléhá na to, že se příznivci hokeje shromáždí zejména v restauracích. Už nyní lze utkání MS sledovat na plátnech například v kempu Krásná Morava nebo v pivnici Doga.

Prostějov chystá přímý přenos na nádvoří zámku už na čtvrteční čtvrtfinále, prostor s LED obrazovkou bude otevřený od 18 hodin.

V Přerově plánují promítání jen pokud naši hokejisté postoupí do semifinále, potom bude v sobotu a v neděli na náměstí TGM velkoplošná obrazovka, pivo a občerstvení. Informaci ještě radnice upřesní v pátek.

Větší města ve Zlínském kraji podle zjištění redakce iDNES.cz promítání zápasů hokejového MS na veřejných prostranstvích nepřipravují.

V Moravskoslezském kraji se veřejné projekce nechystají. Na Masarykově náměstí v centru Ostravy připravují obří promítání jen v případě, že čeští hokejisté postoupí do semifinále a pak také pokud budou bojovat o mistrovský titul. Už čtvrtfinále a poté i další boje hodlají promítat v kině Odboj v Hálkově ulici v Opavě.

Veřejné promítání nabízí i řada menších obcí v regionu. Doslova romantické kulisy mají například fanoušci hokeje v Raduni na Opavsku, kde se zápasy mistrovství světa promítají na tamním fotbalovém hřišti, a to přímo pod tamním empírovým zámkem.

Autoři:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...