Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Hokejisté na cestě k MS vyřídili Bělorusy

TŘEBÍČ Čeští hokejisté zahájili úspěšně přípravu na MS a v Třebíči rozdrtili Bělorusko 7:2. Svěřenci Aloise Hadamczika rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:1. Odveta se hraje dnes od 18.00 v Havlíčkově Brodu.

Česko–Bělorusko 7:2 Hadamczikův asistent Josef Paleček si pochvaloval výkon týmu, který je plný nováčků a méně zkušených hráčů. „Mužstvo si zaslouží pochvalu za to, jakým způsobem k utkání přistoupilo. Hrálo s ohromnou chutí a agresivním bruslením po celé utkání. Jádro týmu je dobré, tak by to mělo vypadat,“ řekl na tiskové konferenci.

VHavlíčkově Brodu by měla nastoupit stejná sestava. „Pouze uvidíme, jak to bude vypadat s Kutlákem, který odstoupil ze třetí třetiny pravděpodobně s naraženým loktem,“ prohlásil Paleček, podle něhož je možné, že pokud by Kutlák nemohl nastoupit, byl by povolán jeden z beků z týmů vyřazených semifinalistů.

Ti se jinak budou hlásit až v sobotu v Praze. Pozváni byli z Liberce brankář Marek Pinc, obránci Angel Krstev, Lukáš Zíb a útočníci Leoš Čermák a Václav Nedorost, z Budějovic zadák Vladimír Sičák a forvardi Tomáš Vak s Ondřejem Veselým. Pro zranění se omluvili liberečtí Pavel Kašpařík a budějovický Tomáš Kůrka. Po čtvrtku se tak několik hráčů tohoto kádru rozloučí. „Chceme mít v neděli k dispozici osm beků, čtyři útoky a dva gólmany,“ dodal Paleček.

Branky a nahrávky: 6. Krenželok (Jánský), 7. Šindel (Kubiš, Rachůnek), 9. J. Straka (Kutlák), 19. Cetkovský, 23. Kohn (Černošek), 25. Kubiš, 56. Rolinek - 19. Švedov (Kulakov, Děmagin), 38. Jelisejenko (Kukuškin). Rozhodčí: Minář, Šindler - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Zadělenov (Běl.) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4853. Třetiny: 4:1, 2:1, 1:0. Sestava ČR: Kopřiva - Černošek, Kutlák, Hrabal, Čáslava, Benák, Mojžíš, Kundrátek - Rosa, J. Straka, Kohn - Netík, Koukal, Rolinek - Jánský, Cetkovský, Krenželok - Kubiš, Šindel, Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.