Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Pražská koupaliště hlásila plno už dopoledne. Lidi stojí fronty a čekají, jestli se nějaké místo uvolní

Na koupališti v Motole se lidé ve vedrech osvěžovali ve vodě. foto: Jakub Stadler, MAFRA

PRAHA - Mnohá pražská koupaliště dnes překročila povolenou kapacitu, která je kvůli epidemii koronaviru v současné době omezena na 50 procent - to ale v horkém víkendovém dni většinou nestačilo. Někde museli návštěvníky odmítat už dopoledne a neodbytní zájemci museli čekat, než někdo jiný areál opustí. Při vstupu na koupaliště je třeba se prokázat bezinfekčností na covid-19.
  16:00

Uznávají se všechny druhy testů na koronavirus včetně samotestů, přičemž stačí i čestné prohlášení, doklad o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních šesti měsících.

Například koupaliště Petynka v Praze 6, které může najednou pustit 800 lidí, této hranice dosáhlo dnes víc než hodinu před polednem. Koupaliště Divoká Šárka ve stejné městské části, kam ovšem musí zájemci o ochlazení dorazit pěšky nebo na kole, se k maximu 950 návštěvníků blížilo brzo odpoledne. „Jsme na hraně, za chvíli budeme zavírat,“ řekl kolem 14:00 pracovník koupaliště.

Relax v bazénu
Otevřený bazén v Čestlicích.

Také areál Pražačka na Žižkově čelil náporu a zájemců bylo o dost víc než povolená kapacita 400 lidí. „Lidi stojí frontu a čekají, jestli se nějaké místo uvolní,“ uvedla jedna ze zaměstnankyň koupaliště.

V biotopu Lhotka může být podle vládního nařízení najednou 911 lidí, i tady tuto kapacitu nedlouho po otevření překročili. Návštěvníkům provozovatel na webu doporučoval odložit návštěvu na pozdní odpoledne. Plno bylo i v plaveckém bazénu Slavia, na koupališti v Klánovicích i dalších místech v metropoli, kde mohli Pražané v horku najít osvěžení nebo stín.

Teploty v Česku se třetí den drží nad tropickou třicítkou, místy dnes mohou vystoupat až k 35 stupňům. Ještě větší vedro má být v neděli, večer pak mohou i do hlavního města dorazit bouřky a po nich čekají meteorologové ochlazení.

Od 1. července, kdy začínají letní prázdniny, má být pro bazény a koupaliště limit 75 procent kapacity.

Autor: