27. února 2017 10:58, aktualizováno  13:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 je po dvou nehodách ve směru na Prahu plně průjezdná

Dopravní nehoda, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda, ilustrační foto. | foto: iDNES.tv

MIROŠOVICE Dvě nehody uzavřely dnes dopoledne dálnici D1 mezi 29. a 21. kilometrem ve směru na Prahu. Při první nehodě na kilometru 21,5 narazil kamion zezadu do osobního vozu, nikdo se nezranil. Druhá nehoda pěti aut se stala v koloně, která se vytvořila za místem první srážky.

Při hromadné nehodě se podle mluvčího policie Pavla Truxy zranil lehce jeden člověk. Krátce po 12:00 byl provoz na dálnici obnoven jedním jízdním pruhem, chvíli před 13:00 byl provoz obnoven bez omezení.

„Řidič kamionu nadýchal přes dvě promile alkoholu,“ řekl Truxa. Kvůli nehodě byly na dálnici neprůjezdné dva jízdní pruhy. V koloně, která se před místem nehody utvořila, se zhruba po hodině srazilo dalších pět vozidel. „Při nehodě utrpěl jeden člověk lehké zranění,“ řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Policie odkláněla dopravu na exitu 29 na Hvězdonice, zpět na dálnici se řidiči mohli vracet na exitu 21 Mirošovice, případně na exitu 15 Strančice.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz