Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hromadnou havárii nepřežili dva lidé

Česko

  17:31
České Budějovice - Na naprosto přehledném úseku silnice u Soběslavi narazil řidič kamionu s návěsem do kolony osmi aut. Při hromadné nehodě dva lidé zemřeli, osm osob utrpělo zranění.

K hromadné nehodě došlo na silnici I/3 u osady Doubí mezi Planou nad foto: David Veis ČTK

Tragédie se odehrála na silnici I/3 mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví na Táborsku. Kamion s návěsem řídil pětadvacetiletý řidič. Narazil do kolony osmi aut, která v místě opravy můstku stála před semaforem, na němž svítila červená, uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

"Řidič jedoucí od Soběslavi nedodržel bezpečnou vzdálenost a zřejmě se nevěnoval i řízení. Srovnal před sebou lavinovitě šest osobních aut a dvě dodávky Iveco a Avia," uvedl mluvčí. Nehoda se stala na rovném, přehledném úseku. "Řidič měl rozhled na 300 až 400 metrů," uvedl mluvčí.

Na místo dorazil i soudní znalec v oboru dopravy. Šofér kamionu vyvázl z nehody podle dostupných informací nezraněn.

Těžce zraněného muže transportoval vrtulník na českobudějovickou traumatologii. "Má vážné zranění horní končetiny, hlavy a hrudníku," řekl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Ostatní lehce zraněné osoby sanitky převezly na chirurgii táborské nemocnice. Většinou se jednalo o oděrky, odřeniny a otřesy mozků, uvedl Slabý.

Nehoda se stala krátce před 13:30. Silnice je neprůjezdná, dopravu odklání policie po místních komunikacích, které jsou ale úzké a tvoří se zde kolony. Řidičům proto policisté doporučují, aby při cestě z Tábora do Českých Budějovic využili trasu přes Týn nad Vltavou a Bechyni. Odstraňování následků potrvá do pozdních večerních hodin.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat