Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Hygienici museli ukončit dětský tábor u Tábora. Jedno dítě se nakazilo covidem-19

Letní tábor (ilustrační foto). foto: ČTK

Tábor - Jihočeští hygienici ve čtvrtek ukončili dětský tábor na Táborsku, kde se u jednoho dítěte prokázala nemoc covid-19. Na táboře bylo asi 50 dětí, většina ze Středočeského kraje. Už se vrátily do rodin. Organizátoři tábora jeho konání hygienikům nenahlásili.
  20:29aktualizováno  21:20

ČTK to ve čtvrtek řekla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. V jižních Čechách se ve čtvrtek zatím objevily tři nově potvrzené případy nákazy koronavirem.

Tábory v době covidu? Rybník místo plovárny, minimální kontakt s civilizací

O zmíněném dětském táboře se hygienici dozvěděli až ve středu. „My jsme o tom táboře vůbec nevěděli. Bylo tam pozitivní dítě. Okamžitě kolem 22:00 jsme začali situaci řešit a ještě dnes ráno jsme to došetřovali. Už je (tábor) komplet rozpuštěný,“ řekla Kotrbová.

Na táboře bylo zhruba pět desítek dětí ve dvou skupinách, hlavně ze středních Čech. Děti se už vrátily domů a hygienici předali informace o táboře příslušným krajským hygienickým stanicím. „Všechny děti budou vyšetřené,“ dodala Kotrbová.

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) ve čtvrtek ve video briefingu řekla, že v pondělí 27. července se sejde krajský krizový štáb. Jak uvedla, vydá doporučení týkající se koronaviru. Kvůli koronaviru platí zákaz návštěv nemocnic v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Ke středečním 18:00 byl v kraji kumulativní počet potvrzených případů covidu-19 od začátku epidemie 234, z toho se už vyléčilo 193 lidí. V souvislosti s koronavirem zemřelo v jižních Čechách dosud šest lidí.

Děti z tábora na Plzeňsku mají zažívací potíže

Téměř 60 dětí z tábora v Chříči na Plzeňsku má zažívací potíže. Záchranáři je musí všechny rozvézt do nemocnic. V péči lékařů jsou i tři dospělí z tábora. Všichni jsou ale mimo ohrožení života. ČTK to řekla mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová.

„Mají příznaky jako nevolnost, zvracení, průjem. Zatím to ale nemůžeme označit jako otravu z jídla, příčinu neznáme,“ uvedla mluvčí. Podle ní skončí 26 lidí v pražských nemocnicích, zbytek bude umístěn do plzeňských nemocnic. Na případ upozornily novinky.cz

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!