Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Jágrovi neuznali gól a Omsk prohrál

HOKEJ

MOSKVA Suverénní vítěz základní části KHL Omsk vstoupil do play off domácí porážkou s hokejisty Nižněkamsku 1:2 v prodloužení. Několik sekund před závěrem normální hrací doby sice dostal puk po skrumáži před brankou do sítě v přesilové hře Jaromír Jágr, jenže rozhodčí gól neuznali. Avangard zároveň ukončil sérii 18 vítězství, kterou završil dlouhodobou část soutěže. Před duelem domácí tým převzal Kontinentální pohár za triumf v první fázi sezony, ale na ledě pak roli favorita už nepotvrdil. V 65. minutě rozhodl Polygalov. V již druhém souboji českých gólmanů sepak opět radoval Jakub Štěpánek z Petrohradu, který porazil Spartak Moskva stejně jako ve středu 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Dominiku Haškovi v 67. minutě znovu švédský útočník Mattias Weinhandl. Jednu branku a asistenci si za vítěze připsal Petr Čajánek.