Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak se stala Boyleová slavnou?

Česko

Příběh Susan Boyleové, ošklivého káčátka, které díky zpěvu ohromilo svět, už většina zná. Nová kniha ale prozrazuje zajímavé detaily – třeba jak se cítila, když soutěž nevyhrála.

LONDÝN/PRAHA Zpěvačka Susan Boyleová, kterou svět před necelým rokem poznal díky účinkování v britské pěvecké soutěži Britain’s Got Talent, nyní líčí své pocity z cesty za slávou v knize Když se plní sny, která vychází v českém překladu.

Zdá se neuvěřitelné, že Susan trvalo tak dlouho, než se svým talentem pronikla do oficiálních hudebních kruhů. Její video z roku 1984, které je k vidění na portálu YouTube, totiž mluví jasně: tahle žena má obrovský talent. Jenže v té době ještě Boyleová zdaleka netušila, jak jít za slávou. Žila si klidným životem, trávila čas prací pro charitu a starala se o nemocnou matku. Na obesílání hudebních vydavatelství zkrátka nezbýval čas. A hlavně nebyla prostě ten typ, který se nekompromisně hlásí o pozornost.

Až po více než dvaceti letech Boyleovou napadlo, že už by bylo na čase posunout se dál v cestě za úspěchem. Z gauče ve svém obývacím pokoji sledovala další ročník soutěže Britain’s Got Talent a řekla si, že to riskne a přihlásí se. Čím dál v soutěži postupovala, tím víc se svět zajímal o její život. Její hlavní příznivec, porotce soutěže Simon Cowell, začal zcela vážně mluvit o tom, že by se měl natočit film o jejím životním příběhu.

Sama nebo mezi davy Náhlá sláva, zájem o detaily jejího života a ztráta soukromí. Susan na takovou změnu nebyla připravená. Žila čtyřicet sedm let jako naprosto anonymní osoba a ze dne na den se stala opravdovou hvězdou. Doma v Blackburnu byla atmosféra před vyhlášením výsledků soutěže napjatá. Tlak na Boyleovou byl extrémní a ihned po tom, kdy skončila druhá, se rozčílila a křičela – „Nenávidím tuhle show, nenávidím.“ Od klidné myšky by takovou reakci čekal málokdo. Na prohranou šanci vzpomíná Boyleová v nové knize: „Přišla jsem domů kolem půlnoci. Vznášela jsem se na obláčcích. Bylo to, jako když Celtic vyhraje pohár. Jenže jsem odemkla dveře a vstoupila do ticha. Nebyl tam nikdo, komu bych to vyprávěla. Tak jsem se pomazlila se svou kočkou Pebbles a lehla si do postele.“ Nezůstalo však u jedné vypjaté scény, Susan začala mít vážné psychické problémy a nechala se hospitalizovat na klinice The Priory. S pomocí přátel a rodiny se Boyleová zklidnila a soustředila se na přípravu svého nového alba.

Uplynulý rok pro ni prý byl časem, kdy hodně dospěla a přeměnila se v dámu. Částečně se také zbavila strachu a nejistoty, které v sobě dlouho cítila. A sny se jí opravdu plní podobně jako v její nejznámější písni Měla jsem sen. Mohla totiž zazpívat papeži během jeho návštěvy v Glasgow. Pro silně věřící Boyleovou to bylo možná i víc než to, že prodej jejího nového alba předčil veškerá očekávání. Album s názvem Dar, které obsahuje vánoční melodie, ovládlo totiž nejen britské hitparády, ale stalo se i nejprodávanějším nosičem v USA. Podle vyjádření společnosti Sony se Boyleová stala první ženskou interpretkou, která současně ovládla žebříčky nejprodávanějších alb v USA i v Británii dvakrát během necelého roku. Něco podobného se naposledy podařilo Beatles v roce 1969. Boyleová už loni oběma hitparádám vévodila s debutovým albem, jehož se ve světě prodalo přes deset milionů kopií.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!