Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Jak to vidí aTeo: Němcová alias Hujerová i Ištvan jako Ivánek, kamarád

Česko

  13:15aktualizováno  14:04
PRAHA - Miroslava Němcová jako student Hujer, který podlézá učiteli Miloši Zemanovi nebo Ivo Ištvan u výslechu Jaroslava Marvana. Tak vidí současnou politickou situaci autor fotokoláží s politickou tematikou vystupující pod přezdívkou aTeo. Server Lidovky.cz vám přináší další ukázky jeho práce.

Mirečko, podejte mi pero. foto: ateo.cz

aTeo pravidelně glosuje politický život v Česku. Nově teď na svých webových stránkách vyzývá ke spoluautorství i čtenáře. K totiž může vložit vlastní text do prázdného pozadí. Když se některá verze autorovi zalíbí, na stránkách ji zveřejní. Například u fotografie, ve které figuruje Miloš Zeman a Miloslava Němcová, která je nazvána Mirečko, podejte mi pero, je jeden z alternativních textů: "Příště bych prosil ty švestičky v tekutém stavu."

Další aTeovy fotokoláže najdete ZDE

V posledních dnech si několik aTeových koláží střílí také z olomoucného vrchního státního zástupce Ivo Ištvana - žalobce, který se snaží dostat za mříže Janu Nagyovou a spol. Do jedné z koláží - U výslechu - je také možno dosadit si vlastní text.

Fotokoláž s Ivo Ištvanem se jmenuje U výslechu.

Co navrhují čtenáři:

"Víte, Ištvan, vzdělaný gauner je mnohem nebezpečnější než primitiv z galérky..."

"Ta vaše stížnost na podmínky vazby všechny na direkci moc pobavila!"

"Tak kouknou, Ištvan, vyšší poslání má jenom Bůh a pan president!"

"Člověče nešťaastná, tak dozvím se konečně, kde máte ty kmotry?"

V další koláži, v níž figuruje Ivo Ištvan i Miloš Zeman, si aTeo střílí z toho, jak probíhalo jejich soukromé jednání na Pražském hradě. "Prezident pozve prokurátora, podrbe ho za ušima a hecuje, aby nepolevoval v destrukci státu, jehož je reprezentantem. Ti dva se neměli sejít vůbec, anebo snad raději tajně," komentuje aTeo své dílo. Odkazuje zároveň na článek Lidovky.cz, které o tomto setkání informovaly.

ČTĚTE TAKÉ:

Prezident podpořil Ištvana.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor: