Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je to hloupé, říká šéf policistů, kteří kradli pivo

Česko

  8:30
PRAHA - Strážci pořádku se potýkají s neobvyklým skandálem. Dopravní policisté si totiž minulý pátek po nehodě kamionu s pivem odvezli plné přepravky lahví s sebou.

Záznam TV Prima, který usvědčuje policisty z krádeže nealkoholického piva po něhodě kamionu foto: Reprofoto

Z jejich počínání usvědčuje muže v uniformách amatérská videonahrávka, kterou ve středu zveřejnila televize Prima.

Na sjezdu na Jižní spojku havaroval kamion s plnými přepravkami zlatavého moku. Na videu se sice policisté chvíli věnují řízení dopravy. Jenže pak na místo přijede bílý automobil s nápisy NEHODY a jeho osádka si začne basy piva rozebírat. Po chvíli jeden z nich nese plné přepravky i směrem k policejnímu vozu. A uniformovaný policista mu otevírá zadní páté dveře a cosi mu říká. Během chvíle se ocitne v policejním autě zhruba osm dalších plných přepravek.

Do kufru si je dávají i sami policisté. Jejich počínání glosuje autor videonahrávky lakonicky: „Co je doma, to se počítá.“
Zmínění policisté zatím nebyli postaveni mimo službu, jejich počínání prověřují detektivové z oddělení vnitřní kontroly pražské policie. Šéf pražské dopravky je v současné době na dovolené. Jeho zástupce Jiří Dušek však vyjádřil nad počínáním policistů politování.

„Ty záběry jsem viděl. Je to neuvěřitelné a hloupé. Nerad bych se ale k tomu vyjadřoval více do doby, než bude ukončeno vyšetřování,“ řekl LN Dušek.
Na internetu se okamžitě po zveřejnění videa objeviůy debaty o tom, zda jde o unikátní případ, či v podobných případech policistům občas „něco zůstane za nehty“.

Přepravovaný náklad mají totiž spediční firmy ve většině případů pojištěný a prokazovat, kolik zboží se rozbilo na padrť a kolik ho nehodu lidově řečeno přežilo, je velmi problematické.

Oslovené přepravní firmy se ale shodují na tom, že jde o výjimečnou věc. „Přiznám se, že to, co jsem viděl v médiích, jsem zaznamenal poprvé v životě. Něco takového nepamatuji ani v naší firmě,“ řekl prezident sdružení autodopravců Česmad Bohemia a jednatel společnosti O. K. Trans Praha Vladimír Starosta.

„Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem se s tím nikdy nesetkal a ani jsem neslyšel, že by se něco takového stávalo,“ reagoval podobně majitel přepravní společnosti JAS trans Jaroslav Štěpnička.

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat