Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Je to prasárna, nebývalý hyenismus. Pan Fischer nestojí ani za debatu, řekl hradní kancléř Mynář

Vratislav Mynář foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA - Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář označil za prasárnu a nebývalý hyenismus zpochybnění schopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat funkci. Uvedl to v pořadu Rozstřel na serveru iDNES.cz.
  18:04

Mynář kritizoval slova senátora Pavla Fischera, který řekl, že prezident Zeman není schopen vychovávat mandát a kritizoval jeho fyzický stav. „Je to prasárna, nebývalý hyenismus, pan Fischer nestojí ani za debatu,“ uvedl Mynář v pořadu Rozstřel.

Vyšetřit u psychiatra by se podle něj měl nechat Fischer, který neúspěšně kandidoval proti Zemanovi v prezidentské volbě.

Zeman podle Fischera ve svých výrocích mimo jiné z kauzy Vrbětice ukázal, že je dezorientován, špatně cituje ústavu a vykládá si realitu způsobem, která zaměňuje následek za příčinu. „Nekoná v souladu se svým slibem, vůči sdělovacím prostředkům vystupuje v rozporu s Listinou základních práv a svobod,“ uvedl předseda senátního bezpečnostního výboru. Zeman podle něj není schopen vykonávat úřad prezidenta republiky.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček to označil za útok na ústavnost, svobodu a demokracii. Krok skupiny senátorů podle něj vyvolává vážné podezření z trestného činu rozvracení republiky.

Návrh k neschopnosti Miloše Zemana vykonávat úřad prezidenta mají nejprve probrat ústavní komise a ústavně-právní výbor horní komory. Organizační výbor jim na to dal lhůtu do 29. června.

Jednání ústavně-právního výboru budou podle jeho předsedy Tomáše Goláně (ODS) předcházet kulaté stoly s ústavními experty. Termín jednání Goláň neuvedl. Předseda senátorů ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra novinářům řekl, že odklad je nutný kvůli vyjasnění způsobu projednávání návrhu, neboť horní komora dosud podobný podnět neřešila. 

Autoři: , ,

Grafton Recruitment Praha
LOGISTIK JUNIOR | 30 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč