Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
25. června 2017 11:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

,Tlučhuba,’ řekl Babiš o Zaorálkovi. ,Nebudu s ním hrát ping pong,’ reagoval ministr

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš 21. června v Praze oficiálně představil vizi... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda hnutí ANO Andrej Babiš 21. června v Praze oficiálně představil vizi... | foto: ČTK

PRAHA Přestřelka mezi Andrejem Babišem a vedením ČSSD odchodem Bohuslava Sobotky zjevně neskončila. Naposledy se předseda hnutí ANO pustil do nového volební lídra sociálních demokratů. „Pan Zaorálek je určitě výřečnější člověk. Je to takový žvanil, trošku kecal, trošku tlučhuba,“ řekl. „Pan Babiš prostě jen těžko snáší kritiku. Já ale nemám potřebu s ním hrát slovní ping pong,“ reagoval Lubomír Zaorálek.

Andrej Babiš byl v sobotu odpoledne hostem na rádiu Frekvence1, kde promluvil mimo jiné o svých vizích do budoucna, Čapím hnízdě, plánování svatby nebo nové knize. Hned na začátku rozhovoru ale komentoval současnou situaci v ČSSD.

Nového volebního lídra sociálních demokratů Lubomíra Zaorálka přitom stačil nazvat „kecalem, žvanilem a tlučhubou“. Údajně ale nevěděl, že tato slova jsou v češtině hanlivá. „On je v politice 27 let. Byl ještě ve Federálním shromáždění. Takže se živí politikou,“ doplnil na vysvětlení Babiš, který zopakoval, že se těšil na přímý souboj s Bohuslavem Sobotkou. Toho se teď ale nedočká.

Podle Zaorálka není Zeman dodnes jednoduchým partnerem, ale naučili se...

Předseda hnutí ANO měl prý se Zaorálkem dříve dobré vztahy, ty se ale zhoršily během nedávné vládní krize. „On mě strašně zklamal. Já jsem někde řekl, že jsme byli na snídani a v tom momentě se v rámci ČSSD dostal do šílené situace jako všichni, s kterými jsem nějak diskutoval normálně. Takže potom se to snažil odčinit a neuvěřitelně lhal a neuvěřitelně poškodil paní náměstkyni Schillerovou. A skutečně brutálně, brutálně lhal,“ sdělil Babiš.

Babiš prý nezvažuje ani to, že by svého současného největšího soupeře pozval na červencovou svatbu jako hosta. „Určitě pan Zaorálek by tam mohl vystoupit, on občas je i vtipný, jako komediant možná,“ vtipkoval.

Sám Lubomír Zaorálek ale údajně s předsedou hnutí ANO nehodlá vést slovní přestřelku podobnou ping pongu. „Chci s ním vést debatu o programu a směřování země, ne o nás dvou,“ sdělil serveru Lidovky.cz volební lídr ČSSD.

dvDaniela Vlčková
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...