Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel jeden ze žhářů z kostela v Gutech. V den maturity mladíkovi údajně selhalo srdce

Česko

  16:07
Mladík, kteří před čtyřmi lety zapálil vzácný dřevěný kostel v Gutech, zemřel. V den jeho maturity mu údajně selhalo srdce. Nečekané úmrtí velmi mrzí i gutského faráře. Ten si s viníkem požáru dopisoval a s jeho odchodem se prý bude těžko vyrovnávat.

Krajský soud v Ostravě potrestal tři mladé muže za zapálení vzácného dřevěného kostela v Třinci-Gutech vězením. foto: ČTK

V roce 2017 spáchala trojice mladíků trestný čin, když zapálila kostelík ze 16. století v Gutech na Frýdecko-Místecku. Každý ze tří viníků si odnesl jiný trest. Jednomu z nich tehdy ještě nebylo 18 let, a tak od soudu odešel s trestem na tři a půl roku.

Noční ničivý požár dřevěného kostela v Třinci-Gutech.
Dřevěný kostel Božího těla v Gutech na Třinecku, který zapálili mladí žháři,...


Poté, co byl z vězení propuštěn, se vrátil na střední školu a připravoval se na maturitu. Jenže v den zkoušky dospělosti zemřel, jak informoval server iDnes.cz. Údajně na selhání srdce. Okamžitě se však vyrojila řada spekulací, zda chlapec pod tíhou viny nespáchal sebevraždu. Jednou z teorií je i pomsta za dávný čin. Policie ale uvedla, že se vyšetřováním podezřelého úmrtí zabývala. 

„Cizí zavinění však nebylo prokázáno, podle našich zjištění šlo o srdeční selhání,“ citoval iDnes.cz policejní mluvčí Karolinu Bělunkovou. Podle ní údajnou souvislost s maturitou či jiné konkrétní poznatky nelze uvést. Podle informací serveru mladý muž zemřel doma.

Nad smrtí mladého muže vyjádřil lítost i Kazimierz Płachta, duchovní farnosti gutského kostelíku. Popsal, že cítí velkou bolest. Právě se zesnulým žhářem si totiž dopisoval. Podle jeho slov chtěl chlapec přispět i na obnovou kostela a společně domlouvali osobní setkání.

„Těžko se s jeho odchodem smiřuji. Bohužel takový je život,“ řekl médiím. Informoval také o tom, že s druhým z viníků si napsal jeden dopis a se třetím nebyl v kontaktu vůbec.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!