Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jedličkův Liberland už představil poštovní známky. A chce koupit dron na obranu

Česko

  20:58
PRAHA - Vít Jedlička a několik dalších zástupců „státu Liberland” na tiskové konferenci v hotelu Hilton v Praze představili poštovní známky vznikajícího státu a také svou vizi o dalším vývoji ve snaze tento státní útvar zlegalizovat. Přítomen byl i autor hymny nového státu, Varhan Orchestrovič Bauer.

Známky Liberlandu. foto: Richard Cortés

Prezident Vít Jedlička ve své prezentaci, kterou vedl v angličtině představil mimo jiné i crowdfundingovou akci, jejíž cílem je vybrat peníze na podporu projektu. Dárci si mohou vybrat, zda přispějí na nákup dronu, který má zajišťovat bezpečnost území, motorovou loď, kterou hodlá ukotvit u břehů Liberlandu, náklady na provoz kanceláře či exekutivní asistentky.

Pod dohledem chorvatské policie

Území Liberlandu je v současné době kontrolováno chorvatskou policií a osoby, které se do něj pokouší proniknout jsou zadrženy a pokutovány. Podle Jedličky je toto protiprávní jednání.

Na srbském břehu se chystá pořádat pravidelné víkendové akce, na které bude k dispozici doprava autobusem z Prahy, či dokonce možnost leteckého spojení. Časem bude mít LIberland i hospodu, vodní atrakce a „bungee jumping”. Má v plánu vybudovat zábavní park a doufá, že se eventuálně dočká spolupráce i z chorvatské strany. 

Niklas Nikolajsen, zástupce Liberland Settlement Corporation, který byl přítomen, a jehož společnost byla, jako první v Liberlandu na tiskové konferenci oficiálně inkorporována, nevidí problém v tom, že investoři nemají v současné době přístup na pozemky, jejichž akcie prodává. „Můžeme je vzít na projížďku podél břehů,” tvrdí švýcarský byznysman. „Máme mnoho investorů, takže to evidentně není problém,” vylučuje veškeré pochybnosti Nikolajsen.

 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat