4. června 2015 20:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jedličkův Liberland už představil poštovní známky. A chce koupit dron na obranu

Známky Liberlandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Známky Liberlandu. | foto: Richard Cortés

PRAHA Vít Jedlička a několik dalších zástupců „státu Liberland” na tiskové konferenci v hotelu Hilton v Praze představili poštovní známky vznikajícího státu a také svou vizi o dalším vývoji ve snaze tento státní útvar zlegalizovat. Přítomen byl i autor hymny nového státu, Varhan Orchestrovič Bauer.

Prezident Vít Jedlička ve své prezentaci, kterou vedl v angličtině představil mimo jiné i crowdfundingovou akci, jejíž cílem je vybrat peníze na podporu projektu. Dárci si mohou vybrat, zda přispějí na nákup dronu, který má zajišťovat bezpečnost území, motorovou loď, kterou hodlá ukotvit u břehů Liberlandu, náklady na provoz kanceláře či exekutivní asistentky.

Pod dohledem chorvatské policie

Území Liberlandu je v současné době kontrolováno chorvatskou policií a osoby, které se do něj pokouší proniknout jsou zadrženy a pokutovány. Podle Jedličky je toto protiprávní jednání.

Na srbském břehu se chystá pořádat pravidelné víkendové akce, na které bude k dispozici doprava autobusem z Prahy, či dokonce možnost leteckého spojení. Časem bude mít LIberland i hospodu, vodní atrakce a „bungee jumping”. Má v plánu vybudovat zábavní park a doufá, že se eventuálně dočká spolupráce i z chorvatské strany. 

Niklas Nikolajsen, zástupce Liberland Settlement Corporation, který byl přítomen, a jehož společnost byla, jako první v Liberlandu na tiskové konferenci oficiálně inkorporována, nevidí problém v tom, že investoři nemají v současné době přístup na pozemky, jejichž akcie prodává. „Můžeme je vzít na projížďku podél břehů,” tvrdí švýcarský byznysman. „Máme mnoho investorů, takže to evidentně není problém,” vylučuje veškeré pochybnosti Nikolajsen.

 

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!