Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kalousek a Babiš se vsadili o deset milionů. Kvůli internetovému hazardu

Česko

  13:34
PRAHA - Středeční jednání sněmovního rozpočtového výboru o návrhu státního rozpočtu přineslo další slovní střet bývalého ministra financí a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska s ministrem financí a předsedou vládního hnutí ANO Andrejem Babišem. Kalouska rozhněvalo, když o něm Babiš řekl, že byl vyšetřován kvůli svému rozhodnutí povolit online hazard. Nabídl Babišovi sázku o deset milionů korun, že nikdy vyšetřován nebyl. Babiš sázku přijal a má za to, že ji vyhrál.

Miroslav Kalousek a Andrej Babiš foto: MAFRA - Dan Materna

Babiš se brání: Kalousek je lhář, tunelář, zloděj a symbol korupce

Babiš řekl, že Kalousek byl vyšetřován ohledně rozhodnutí povolit internetový hazard. Kalousek ale oponoval, že ve smyslu trestního řádu nebyl nikdy kvůli sázení na internetu vyšetřován.

Babiš poté Českému rozhlasu řekl, že sázku přijímá a má za to, že ji vyhrál. Argumentoval článkem z října 2011, kde se psalo, že protikorupční policie Kalouska vyšetřuje kvůli podezření, že přijal několik milionů korun za to, že povolil internetové sázení. Vyhrané peníze chce Babiš prostřednictvím své nadace darovat matkám samoživitelkám.

Kalousek se těší na Babišovy miliony

„Pokud (Babiš) tvrdí veřejně, že jsem byl ve smyslu trestního řádu vyšetřován ohledně sázení na internetu, tak ať to doloží a já mu zaplatím deset milionů korun,“ řekl Kalousek novinářům. „Já jsem ve smyslu trestního řádu nikdy vyšetřován nebyl, tím jsem si jist,“ prohlásil. Popsal to tak, že vyšetřován ve smyslu trestního řádu je člověk v situaci, kdy proti němu policie vznese obvinění a zahájí vyšetřování. Podle svých slov se těší na Babišových deset milionů.

Debata plná nepravd: Babiš u Moravce lhal jedenáctkrát, Kalousek sedmkrát

Kalousek mimo jiné řekl, že když Babiš nemá argumenty, sáhne k nepodložené pomluvě a nazval ho sprostým pomlouvačem a lhářem. Vyzval Babiše, aby přijal sázku, že nikdy vyšetřován nebyl, nebo je pak takový zbabělec, že do toho své peníze nevloží.

Otázky Václava Moravce

Slovní spory a vzájemná osočování mezi oběma politiky jsou častá. Například 4. října se utkali v Otázkách Václava Moravce na České televizi. Debata byla hodinovým kolotočem vzájemného překřikování, slovního napadání, hádek, vysmívání a skákání do řeči. Oba řečníci se navzájem nazývali lháři, podvodníky a korupčníky a obviňovali jeden druhého ze lží.

Babiš se k této televizní debatě vrátil i ve středu. „Tak jsem to vydržel, na rozdíl od Otázek Václava Moravce, poslouchat ty lži,“ poznamenal po jednom z Kalouskových proslovů. Letos v červenci ve Sněmovně nařkl Kalouska z toho, že nakradl miliardy.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat