6. února 2014 17:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kalousek nazval Babiše lhářem. Do úřadu prý dosadil trafikanta

Miroslav Kalousek z TOP 09. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek z TOP 09. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) nazval při čtvrtečních sněmovních interpelacích současného ministra financí Andreje Babiše (ANO) lhářem. Důvodem byla jeho interpelace a odpověď na ni, která se týkala odvolání ředitele legislativního odboru ministerstva financí Michala Švorce.

Kalousek kritizoval Babiše za to, že tři dny po svém nástupu do funkce odvolal ředitele legislativního odboru Švorce, který podle něj působil ve funkci od roku 1993 a sloužil celkem 12 ministrům financí. Jeho nástupce ve funkci Roberta Pelikána označil za politického trafikanta. Kalousek chtěl zejména od Babiše vědět, čeho se Švorc dopustil a jak byl jeho nástupce vybrán.

Babiš odmítl, že by šlo o politického trafikanta a naopak Pelikána označil za renomovaného odborníka. Odmítl i další kritiku. Švorce se prý ptal na jeho pracovní náplň a ten mu prý řekl, že podepisuje a kontroluje faktury. Prohlásil, že Švorc zůstává ve stejné funkci, pouze se sloučily všechny právnické služby na ministerstvu, protože dříve si každý odbor objednával právníky sám. "Pane poslanče Kalousku, buďte v klidu," vzkázal Kalouskovi.

Kalousek s jeho odpovědí a vysvětlením spokojen nebyl. "Tohle je prostě jenom politická protekce politických trafikantů a vy jste lhář," prohlásil.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!