24. září 2010 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kalousek nesmí do hospody. Řekl, že tam chodí Hrdlička

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: ČTK

PRAHA Ministr financí Miroslav Kalousek má zákaz vstupu do restaurace, kam nechodí. Tvrdí totiž, že v tomto podniku proti němu vymýšlí pomluvy podnikatel a člen pražské ODS Tomáš Hrdlička. Ten tam ale také nechodí.

Až tak bizarně může dopadnout spor mezi dvěma mocnými muži. Přestřelku rozpoutal čtyřstránkový občasník Pražské listy, jehož vydavatel a autoři zůstávají v anonymitě.

Nuselská hospoda

V restauraci Magister Kelley v pražských Nuslích se pravidelně scházejí například prezidentův tajemník Ladislav Jakl nebo Michal Simkanič (ten, který spálil Grossovu směnku). V minulosti chodili i bývalá šéfka Unie svobody Hana Marvanová, šéf ČNB Miroslav Singer a mnoho dalších.

List pamfletovým způsobem očerňoval TOP 09 a především Kalouska, o němž napsal, že má dnu, je alkoholik a ultrapravicový účetní. Ministr pak serveru Parlamentnílisty.cz řekl, že "to je práce Hrdličky a lidí okolo něj, kteří se schází v nuselské hospodě Magister Kelley".

Spolumajitel restaurace Jiří Chvojka (v minulosti pracoval pro ODS i ČSSD) nyní chce od Kalouska omluvu a dodává: ministr "u nás není a nebude vítaným hostem". Kalousek i Hrdlička přitom svorně tvrdí, že do podniku nechodí.

"U Magistera Kelleyho se nevymýšlejí urážky a laciné bulvární plátky. Ani parta lidí okolo pana Hrdličky mezi naše hosty nepatří. Naši zákazníci mají úroveň," napsal spolumajitel Chvojka do žádosti o omluvu.

"Nebudu se tím zabývat a nevadí mi zákaz vstupu někam, kam jsem nikdy nevkročil," reagoval Kalousek. Hrdlička mluvil podobně, navíc odmítl jakoukoli spojitost s Pražskými listy. "K obvinění pana Kalouska se vůbec nebudu vyjadřovat, je to nesmysl," uvedl. "Ač jsem známý pražský intelektuál, v Magisteru Kelleym jsem ještě nebyl a mrzí mě to," dodal v nadsázce Hrdlička.

Najdete na Lidovky.cz