18. prosince 2018 9:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kanadská policie přijala do služby německé ovčáky z Česka a Slovenska

Windsorská policie veřejnosti představila dva nové německé ovčáky - Coala a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Windsorská policie veřejnosti představila dva nové německé ovčáky - Coala a... | foto: Twitter Windsor Police

OTTAWA Řady policie ve Windsoru na jihovýchodě Kanady rozšířila dvojice psů - Coala z České republiky a Nika ze Slovenska. V pondělí to policejní sbor oznámil na twitteru u příležitosti odchodu zasloužilého německého ovčáka Katona do výslužby.

Kato pomáhal policii osm let, což je podle psovoda Lance Montignyho, který ho měl na starosti, ekvivalent 50 let lidské služby. Podle kanadské televize CBC se pes zúčastnil přes 3000 akcí a byl u více než stovky zadržení.

Windsorská policie zároveň veřejnosti představila dva nové německé ovčáky. Prvním z nich je Coal a druhým Nik, oba jsou trénováni na stopování a vyhledávání střelných zbraní, munice a drog. Za sebou již mají 15týdenní intenzivní výcvik.

17.prosince 2018 v 19:14, příspěvek archivován: 18.prosince 2018 v 09:23

Today we recognized the retirement of Police KATO - who loyally served our community for 8 yrs along side Pc Montigny. Chief Frederick introduced 2 new's - Pc Montigny will handle PSD Nik - and we welcome Pc Eric Willson to the K-9 Unit to handle PSD Coal. KATO-Well Done https://t.co/s1BfhteeIG

Montigny novinářům řekl, že Coala považuje za jednoho z nejrychlejších německých ovčáků, které kdy poznal. Nika pak označil za velice vyrovnané zvíře. „Jsou odlišní, ale velice výjimeční,“ prohlásil.

K původu psů Montigny uvedl, že kanadská policie si často pořizuje psy v USA, ale také v Evropě, především v Česku, na Slovensku a v Německu, kde mají dobré chovné programy.

ČTK

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Specialista na pojištění

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Praha, Středočeský kraj