Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kaplického chobotnice stát bude. V Brně jako autobusová zastávka

Česko

  8:56
BRNO - Diskutovaný projekt návrhu Národní knihovny architekta Jana Kaplického nakonec stát bude. Změní se ovšem jeho velikost a funkce. Ve zmenšené podobě ho budou obdivovat cestující na sídlišti v Brně, kde poslouží jako zastávka hromadné dopravy.

Vizualizace Kaplického chobotnice jako zastávky na brněnském sídlišti. foto: Reprofoto

Informaci přinesl deník Mladá fronta Dnes a server iDnes.cz.

Návrh třiadvacetiletého mladíka s internetovou přezdívkou Tygr zvítězil v soutěži společnosti Pepsi o nový vzhled několika zastávek hromadné dopravy. Informaci přinesl server ihned.cz.

Soutěžící posílali své návrhy na přestavbu zanedbaných a posprejovaných přístřešků, které pořadatelé v několika městech vybrali. Zmenšeninu blobu jako vítězný návrh vybrala čtyřčlenná porota.

Pořadatelé se spojili i s vdovou po architektovi Eliškou Kaplicky a architektkou Evou Jiřičnou. Podle manažera Pepsi Bronislava Matyška by se mohlo začít stavět už počátkem příštího měsíce, hotovo by mohlo být do konce prázdnin.

"Líbil se nám i ten nevyjádřený souboj mezi Prahou a Brnem, že Brno získá něco, co se v Praze realizovat nepodařilo," uvedl Matyšek.

Elišce Kaplicky se nápad autobusové zastávky velice zamlouvá. "Byla jsem nadšená, že zvítězil nápad mladého studenta, který chce svým projektem vzdát hold někomu, koho si váží. Vnímám to jako poctu Janu Kaplickému, která tkví hlavně v jeho nesmírné síle lidi inspirovat a vyzývat ke kreativitě," neskrývala nadšení Kaplicky.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat