Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo poradí Sarah Palinové

Česko

Popularita Sarah Palinové před novou prezidentskou kampaní výrazně poklesla. Zachrání ji nenápadná, ale vlivná žena v pozadí – poradkyně Rebecca Mansourová?

LOS ANGELES / PRAHA Sama sebe prý členka poradního týmu někdejší aljašské guvernérky Sarah Palinové označuje za „nudnou“ ženu. A nudně možná její erudované projevy plné akademických termínů v kontextu republikánských kuloárů vyznívají. Zároveň ale vůbec nejsou hloupé... Proto se americká média začala v době blížící se prezidentské kampaně zajímat o vlivnou ženu v pozadí – šestatřicetiletou Rebeccu Mansourovou.

Do svého týmu politických příprav, známého ve Spojených státech pod názvem SarahPAC, si Palinová Mansourovou vybrala poté, co narazila na její webové stránky s názvem Conservatives4Palin („Konzervativci pro Palinovou“). Mansourová jejich prostřednictvím obhajovala jednání Palinové během prezidentské kampaně a jeho kritiky odrážela ostrými slovními protiútoky. Někdejší kandidátku na viceprezidentku Spojených států uchvátilo provedení a vyjadřovací schopnosti natolik, že se Mansourovou rozhodla najmout do vlastních služeb. Navštívila ji v létě 2009, kdy pracovala v Kalifornii na své knize Going Rogue: An American Life („Proměna v rebelku: Americký život“), a ocitla se tak blízko jejího losangeleského působiště.

V tehdejším věku čtyřiatřiceti let prý Mansourová kvůli Palinové odešla téměř okamžitě od pobočky Harvardovy univerzity pro západní pobřeží, u níž se věnovala shánění grantové podpory. Od té doby připravuje aljašské republikánce veřejné projevy a pomáhá jí s šířením informací prostřednictvím sociálních sítí. Podle zpráv listu The Los Angeles Times tak díky její práci získala Palinová k dnešku asi 2,7 milionu fanoušků, zatímco na Twitteru ji sleduje na 428 tisíc uživatelů.

Přestože média v posledních dnech upozorňují, že podle průzkumů bude Sarah Palinová jen s obtížemi republikány nominována do voleb příštího prezidenta, ona naději neztrácí a pečlivě se věnuje přípravám. Do úzkého týmu, který jí s rozvahou možností ohledně případné kampaně pomáhá, se vedle jejího manžela Todda Palina, advokáta Thomase Van Fleina, finančního poradce Tima Crawforda a manažera kanceláře Michaela Glassnera neprobojoval nikdo jiný než právě Rebecca Mansourová.

Detroitská rodačka z „katolické rodiny republikánů, kteří občas hlasovali pro demokraty“, jak sama říká, a nejmladší ze sedmi dětí maturovala z angličtiny, historie a filozofie a vystudovala scenáristiku na Americkém filmovém institutu v Hollywoodu. Způsobem vyjadřování představuje americkou elitu, jíž se republikáni často vysmívají. Palinové to však prozatím nevadí.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...