Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo z vás nepoužil známého? Systém kulichů je běžný, říká šéf Motola

Česko

  13:15
PRAHA - Kulichy využívá každý, řekl ředitel nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Proti Motolu je podle něho vedená kampaň a ta nyní vrcholí. Snažil se tak vysvětlit video, které uniklo z porady ve Špindlerově Mlýně.

Miloslav Ludvík vysvětluje kontroverzní video. foto: ČTK

Video, na kterém Ludvík nabádá přednosty jednotlivých oddělení nemocnice, aby se chovali pěkně ke kulichům a na kterém také otevřeně hovoří o systému výběrových řízení, je podle Ludvíka sestříhané a silně zmanipulované.

"Je to už třetí útok, který se objevil, a vrcholí tím série útoků," okomentoval ředitel záznam. Kvůli videu podá Ludvík trestní oznámení na neznámého pachatele.

ČTĚTE TAKÉ:

Systém kulichů je podle ředitele naprosto běžný a využívá se všude, nejen ve zdravotnictví. A netýká se jen prominentů, ale i obyčejných lidí. "Je v této místnosti někdo, kdo nepoužil známého? Třeba když potřeboval opravit auto?" zeptal se hned Ludvík.

Box

Máte zkušenosti s uplácením ve zdravotnictví? Napište nám na internet@lidovky.cz

Ředitel nemocnice si kulichy rozdělil na dobré a špatné. Dobrým pomáhá, před těmi špatnými zabouchává dveře. "Obracejí se na mě lidé, kteří říkají třeba - máme babičku v nemocnici, myslíme si, že to dělají špatně, nebyl by možný druhý názor? Tam rád pomohu," řekl Ludvík.

Když mu ale zavolá významný manažer nebo politik, aby dostal jeho manželku nebo milenku rychleji na operační sál, tak mu Ludvík podle svých slov práskne telefonem.

Pomohl nějaký kulich nemocnici k penězům z veřejného rozpočtu? "Ne. Můžu to rovnou takhle popřít. Koneckonců vy znáte někoho v České republice, kdo je jedním rozhodnuím je schopen uvolnit pět miliard?" řekl Ludvík.

První útok na nemocnici se podle Ludvíka odehrál na začátku ledna, kdy na všechna pracoviště nemocnice dorazil dopis s několikastránkovou peticí. Druhým útokem byla zpráva tiskové agentury ČTK, která uveřejnila zprávu o další petici, ke které se prý nemohl Martin Ludvík vyjádřit.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat