12. listopadu 2017 18:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Policii nebezpečně ujížděl důchodce se zákazem řízení. ‚Kdybych jel ve svém mercedesu, nechytíte mě‘

71letý muž předjížděl i v zatáčce přes plnou čáru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 71letý muž předjížděl i v zatáčce přes plnou čáru. | foto: Repro Policie

IVANČICE Zběsilou honičku zažili policisté z Ivančic tento týden poté, co se pokusili zastavit řidiče v osobním automobilu. Opilý muž před nimi ujížděl patnáct kilometrů a málem zapřičinil dopravní nehodu. Když ho policie nakonec chytila, vysmál se jí s tím, že kdyby jel ve svém mercedesu, nikdo ho nedohoní. Ukázalo se, že má zakázáno řídit.

Jednasedmdesátiletý řidič v jihomoravské obci Biskoupky nereagoval na pokyny policistů a za vytrvalého deště jim ujížděl celých patnáct kilometrů. Během cesty jel několikrát v protisměru a na křižovatce u Nové Vsi se málem srazil s jiným automobilem. Zastavilo jej až bahno na staveništi, do kterého jeho vůz značky Volkswagen Polo zapadl.

Zjevně podnapilý muž policii následně oznámil, že tentokrát vyhrála. Kdyby prý ovšem jel svým mercedesem, neměli by šanci ho chytit. Řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce, protože prý stejně nemá řidičský průkaz. Ukázalo se, že má za dřívější přestupky zákaz řídit všechna motorová vozidla. Dosud trvající trest by se mu po tomto incidentu měl být prodloužen. Muž navíc dostane také postih za maření úředního rozhodnutí.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz