Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Soukromá válka pana Wilsona (USA) Režiséra Mika Nicholse inspirovala postava nekonformního senátora Charlieho Wilsona, který se v osmdesátých letech svéráznými prostředky zasloužil o podporu afghánských vojsk a ukončení studené války. V politické satiře excelují Tom Hanks, Julia Robertsová a Philip Seymour Hofman. Skafandr a motýl (Francie/USA) Bonviván Jean-Do Bauby byl po srdeční příhodě kompletně paralyzován, jediným prostředkem, kterým mohl komunikovat se svým okolím, bylo levé oko. Podle knihy, kterou Bauby „namrkal“, natočil Julian Schnabel snímek, jenž má na kontě dva Zlaté glóby.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (USA) V producentské stáji hitmakera Jerryho Bruckheimera vzniklo pokračování úspěšného dobrodružného snímku s Nicolasem Cagem v roli historika, který pátrá po pokladu a zároveň se snaží očistit minulost svého předka. Dále uvidíme Diane Krugerovou, Jona Voigta a Helen Mirrenovou.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (USA) Originální muzikál převedl na plátno režisér Tim Burton. V hororovém příběhu z viktoriánského Lodýna hraje Johnny Depp holiče posedlého pomstou, který břitvou vraždí své zákazníky.

Snímek vyniká nejen sugestivní atmosférou...

Lovec draků (USA) Podle bestseleru Khaleda Hosseiniho natočil režisér Mark Forster dramatický a dojemný příběh dvou afghánských chlapců, jejichž přátelství překazil krátce před invazí sovětských vojsk dětský strach. Po létech dostane jeden z nich příležitost napravit staré chyby...

O život (ČR) Pod netradiční komediální road movie je podepsaný režisér Milan Šteindler. Mladá dvojice chce zabránit nechtěnému početí, jejich snažení komplikuje duch tragicky zesnulého poslance KDU-ČSL Palcáta. V hlavních rolích uvidíme Vojtěcha Kotka, Dorotu Nvotovou a Bohumila Klepla.

Pokání (VB/Francie) Podle předlohy Iana McEwana natočil Joe Wright romanci situovanou do předválečné a válečné Británie. V příběhu o tom, kolik tragédie může způsobit dětská umanutost, excelují Keira Knightleyová a James McAvoy.

Film už získal Zlatý glóbus a sedm oscarových nominací.

Občan Havel (ČR) Třináct let sledoval Pavel Koutecký s kamerou prezidenta Václava Havla. Výsledkem je originální dvouhodinový portrét státníka, který jako bonus nabízí dramatičnost i humor. Po zesnulém Pavlu Kouteckém dokončil „scény z prezidentské kuchyně“ jeho kolega Miroslav Janek.

Asterix a olympijské hry

(Francie/Německo/Španělsko) Další dobrodružství Gala věčně bojujícího s Římany dostalo rozměr nákladné podívané: jde o nejdražší francouzský film všech dob. Herecké řady tentokrát rozšířili například Alain Delon, Michael Schumacher nebo Adriana Sklenaříková.

Na vlastní nebezpečí (ČR/Rumunsko) Filip Renč natočil dobrodružný příběh, v němž se parta lidí vypraví sjíždět na raftu divokou řeku na Balkánu. Jeden z nich by tu rád odhalil okolnosti smrti svého otce. V hlavních rolích uvidíme Jiřího Langmajera, Filipa Blažka nebo Miroslava Krobota.

Monstrum (USA) Podobu pseudodokumentu dostal katastrofický snímek z producentské dílny J. J. Abramse. Z moře se vynoří gigantické monstrum a zaútočí na New York, tragické události jedné noci sledujeme pohledem videokamery jednoho z účastníků.

Darjeeling s ručením omezeným (USA) Režisér Wes Anderson se po filmu Život pod vodou vypravil do Indie a natočil tu příběh tří bratrů, kteří se svérázně snaží vypořádat se smrtí otce.

V komedii s poetickým humorem a inspirací indickými filmy hraje Owen Wilson, Adrien Brody a Jason Schwartzman.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat