Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Karamazovi (ČR/Polsko) Inscenace Dejvického divadla inspirovala Petra Zelenku k natočení filmu, jehož jádrem je dramatizace románu F. M. Dostojevského. Herci přijíždějí na festival, který se koná ve staré továrně. Drama se odehrává na jevišti, ale i mezi diváky. Uvidíme Ivana Trojana, Igora Chmelu, Davida Novotného...

Útěk do divočiny (USA) Jako předloha pro film Seana Penna posloužil skutečný příběh Christophera McCandlesse, který po absolvování vysoké školy opustil svou rodinu a všechny výdobytky civilizace, aby mohl žít ze dne na den v divočině. Ve strhujícím příběhu vytvořil hlavní roli Emile Hirsch.

Bláznovo zlato (USA) V osmnáctém století ztroskotala v Karibiku loď s pohádkovým pokladem, dodnes ji nikdo nenašel. O štěstí se léta pokouší dobrodruh Finn (Matthew McCounaughey) a nyní už i jeho bývalá žena (Kate Hudsonová)... Dobrodružnou komedii natočil režisér Andy Tennant.

Taková normální rodinka (ČR) Novou českou komedii natočil debutující režisér Patrik Hartl volně na motivy stejnojmenného sitcomu z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. V hlavních rolích uvidíme Evu Holubovou, Vandu Hybnerovou, Ivanu Chýlkovou, Mariána Labudu, Jaromíra Dulava, nebo Jiřího Mádla.

Mongol - čingischán

(Kaz./Rus./Mong./Něm.) Historický epos líčí dospívání a mládí slavného mongolského dobyvatele. Film, v němž se mísí vlivy asijské a ruské kinematografie se snahou natočit „hollywoodskou“ podívanou, režíroval Sergej Bodrov. Snímek má na kontě oscarovou nominaci.

Hranice smrti (Francie/Švýc.) Celovečerní debut režiséra Xaviera Gense vyniká nekompromisní brutalitou: skupina mladých lidí je zajata a postupně vyvražďována fanatickou rodinou hlásící se k nacismu. Krvavý film pro otrlé diváky vynesl režisérovi angažmá v Hollywoodu.

Úhel pohledu (USA) Na summitu, kde má být ratifikována dohoda o společném potlačování terorismu, je zastřelen americký prezident. Teroristickou akci nám tvůrci nabídnou z šesti různých pohledů. Jak ji viděl bodyguard, turista, reportérka, sám prezident nebo přímo teroristé?

Horton (USA) Rozpustilý slon zjistí, že na nepatrném smítku existuje celý svět se spoustou obyvatel. Rozhodne se své nové přátele zachránit stůj co stůj. Animovaný příběh pro nejmenší vznikl podle knihy Dr. Seusse. V českém znění uslyšíme Zdeňka Svěráka, Martina Dejdara nebo Petra Rychlého.

Slídil (USA/VB) Podle hry Anthonyho Shaffera napsal Harold Pinter scénář, jehož se ujal režisér Kenneth Branagh. V psychologické hře na kočku a myš se střetnou dva muži usilující o jednu ženu: bohatý manžel (Michael Caine) a pohledný, leč nemajetný milenec (Jude Law).

Než si pro nás přijde (USA) Jack Nicholson a Morgan Freeman se sešli v černé komedii Roba Reinera. Milionář a mechanik se ocitnou na jednom nemocničním pokoji s diagnózou neodvratného brzkého konce. Spojí tedy zbytky sil a rozhodnou se užít si, co to dá, „než si pro ně přijde“.

V údolí Elah (USA) Film inspirovaný skutečnými událostmi líčí vyšetřování smrti amerického vojáka, který byl zavražděn po návratu z Iráku. Tommy Lee Jones hraje otce a bývalého vojáka, který se snaží pátrat na vlastní pěst, spojence najde v policistce v podání Charlize Theronové.

Gone Baby Gone (USA) Herec Ben Affleck už má Oscara za scénář, teď úspěšně debutuje jako režisér. Dvojice soukromých detektivů pátrá po nezvěstné holčičce. Rafinovaně vyprávěnému kriminálnímu příběhu dominuje nevlídná atmosféra Bostonu a režisérův bratr Cassey Affleck v hlavní roli.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat