Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Kuličky (ČR) Filmem „o lásce ženy až za hrob (muže)“ debutuje jako režisérka Olga Dabrowská. Ve čtyřech příbězích pozoruje, jak jsou ženy schopné manipulovat s muži od nejútlejšího až do nejvyššího věku. Do hlavních rolí si režisérka vybrala Terezu Nvotovou, Mariku Procházkovou nebo Jiřího Vyorálka.

Iron Man (USA) Geniální vynálezce, majitel továrny na zbraně a floutek Tony Stark se dostane v Afghánistánu do úzkých, krk mu zachrání speciální brnění, které si dokáže vyrobit ze zbraní. Dramatické události mu otevřou oči... Komiksového hrdinu si zahrál Robert Downey Jr.

Náš vůdce (Německo) V rámci školního projektu si třída gymnazistů zkouší, jaké to je, žít v totalitě. Odpověď na otázku, zda se může katastrofa národního socialismu opakovat, je děsivě jednoznačná.

Experiment se vymkne kontrole a má katastrofální následky.

Karamazovi (ČR/Polsko) Inscenace Dejvického divadla inspirovala Petra Zelenku k natočení filmu, jehož jádrem je dramatizace románu F. M. Dostojevského. Herci přijíždějí na festival, který se koná ve staré továrně. Drama se odehrává na jevišti, ale i mezi diváky. Uvidíme Ivana Trojana, Igora Chmelu, Davida Novotného...

Útěk do divočiny (USA) Jako předloha pro film Seana Penna posloužil skutečný příběh Christophera McCandlesse, který po absolvování vysoké školy opustil svou rodinu a všechny výdobytky civilizace, aby mohl žít ze dne na den v divočině. Ve strhujícím příběhu vytvořil hlavní roli Emile Hirsch.

Bláznovo zlato (USA) V osmnáctém století ztroskotala v Karibiku loď s pohádkovým pokladem, dodnes ji nikdo nenašel. O štěstí se léta pokouší dobrodruh Finn (Matthew McCounaughey) a nyní už i jeho bývalá žena (Kate Hudsonová)... Dobrodružnou komedii natočil režisér Andy Tennant.

Taková normální rodinka (ČR) Novou českou komedii natočil debutující režisér Patrik Hartl volně na motivy stejnojmenného sitcomu z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. V hlavních rolích uvidíme Evu Holubovou, Vandu Hybnerovou, Ivanu Chýlkovou, Mariána Labudu, Jaromíra Dulava nebo Jiřího Mádla.

Mongol – Čingischán

(Kaz./Rus./Mong./Něm.) Historický epos líčí dospívání a mládí slavného mongolského dobyvatele. Film, v němž se mísí vlivy asijské a ruské kinematografie se snahou natočit „hollywoodskou“ podívanou, režíroval Sergej Bodrov. Snímek má na kontě oscarovou nominaci.

Hranice smrti (Francie/Švýc.) Celovečerní debut režiséra Xaviera Gense vyniká nekompromisní brutalitou: skupina mladých lidí je zajata a postupně vyvražďována fanatickou rodinou hlásící se k nacismu. Krvavý film pro otrlé diváky vynesl režisérovi angažmá v Hollywoodu.

Úhel pohledu (USA) Na summitu, kde má být ratifikována dohoda o společném potlačování terorismu, je zastřelen americký prezident. Teroristickou akci nám tvůrci nabídnou z šesti různých pohledů. Jak ji viděl bodyguard, turista, reportérka, sám prezident nebo přímo teroristé?

Horton (USA) Rozpustilý slon zjistí, že na nepatrném smítku existuje celý svět se spoustou obyvatel. Rozhodne se své nové přátele zachránit stůj co stůj. Animovaný příběh pro nejmenší vznikl podle knihy Dr. Seusse. V českém znění uslyšíme Zdeňka Svěráka, Martina Dejdara nebo Petra Rychlého.

Slídil (USA/VB) Podle hry Anthonyho Shaffera napsal Harold Pinter scénář, jehož se ujal režisér Kenneth Branagh. V psychologické hře na kočku a myš se střetnou dva muži usilující o jednu ženu: bohatý manžel (Michael Caine) a pohledný, leč nemajetný milenec (Jude Law).

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat