Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

František je děvkař (ČR) Psychiatr František je nenapravitelný sukničkář s tolerantní manželkou. Ale té jednoho dne dojde trpělivost. Teprve když František přijde o práci a o rodinu, pochopí, jakou mají hodnotu. Situace jej zaskočí a paralyzuje, ovšem změnit svou náturu neumí. V hlavní roli Josef Polášek.

Sex ve městě (USA) Carrie se vdává, Miranda je zhrzená, Samantha je nečekaně věrná a Charlotte se raduje z dětí.

Známá čtveřice na životních křižovatkách, v okouzlujících modelech a v kulisách New Yorku. Romantickou komedii Sex ve městě natočil Michael Patrick King podle svého úspěšného seriálu.

Ghetto jménem Baluty (ČR) Baluty byly před druhou světovou válkou obávanou zlodějskou čtvrtí polského města Lodže. Hned po okupaci Polska sem nacisté svezli Židy.

Do Balut se vypravil štáb ostravské televize pod vedením režiséra Pavla Štingla, aby zjistil, jak se dnes žije v místě, kde umíraly tisíce Židů.

Smutek paní Šnajderové (ČR/Albánie) Trojice studentů FAMU se počátkem 60. let vydává točit absolventský snímek do Českého Šternberka, kameraman se tu fatálně zakouká do smutné paní Šnajderové. Vzpomínky na mládí otiskl do filmu albánský režisér Piro Milkani.

Smrt on-line (USA) Diane Laneová hraje agentku FBI, která se specializuje na zločiny prezentované prostřednictvím internetu. Jednoho dne narazí na mučení kočky v přímém přenosu. Nezůstane jen u kočky. Drsný thriller natočil Gregory Hoblit.

Oko bere (USA) Příběh bostonských studentů, kteří pod vedením svého nekonformního profesora přišli na to, jak využít svých matematických schopností při hazardu v Las Vegas, je volně inspirován skutečností.

V jedné z hlavní rolí uvidíme Kevina Spaceyho.

Indiana Jones a království křišťálové lebky (USA) Po letech se vrací na plátno doktor Jones, který se zrodil v týmu S. Spielberga a G. Lucase a jemuž propůjčil nezaměnitelné charizma Harrison Ford. Tentokrát se přeneseme do roku 1957 a budeme sledovat boj s agenty KGB.

Karamazovi (ČR/Polsko) Inscenace Dejvického divadla inspirovala P. Zelenku k natočení filmu, jehož jádrem je román F. M. Dostojevského. Herci přijíždějí na festival, který se koná ve staré továrně. Drama se odehrává na jevišti, ale i mezi diváky. Uvidíme Ivana Trojana, Igora Chmelu, Davida Novotného... Kuličky (ČR) Filmem „o lásce ženy až za hrob (muže)“ debutuje jako režisérka Olga Dabrowská. Ve čtyřech příbězích pozoruje, jak jsou ženy schopné manipulovat muži od nejútlejšího až do nejvyššího věku.

U mě dobrý (ČR) Jan Hřebejk natočil další film na motivy povídek Petra Šabacha. Tentokrát se vrátil do devadesátých let minulého století, kdy byl v rozpuku pouliční hazard. Do komedie, která by mohla mít podtitul Podraz po česku, režisér obsadil Bolka Polívku, Jiřího Schmitzera nebo Miroslava Vladyku.

Mejdan v Las Vegas (USA) Cameron Diazová a Ashton Kutcher se sešli v romantické komedii o dvou ztroskotancích, kteří se potkají v Las Vegas a po jedné divoké noci se vezmou. V následné kocovině jim pak dojde, že by se měli nechat ihned rozvést, jenže je krom manželství spojuje i pohádkový jackpot.

Speed Racer (USA) Na motivy animovaného seriálu natočili autoři matrixovské série bratři Wachowští neonově barevnou a zběsile rychlou podívanou pro celou rodinu, v níž zkombinovali živé herce a počítačovou animaci.

V Bruggách (VB/Belgie) Irský dramatik Martin McDonagh debutuje jako filmový režisér černou komedií o dvojici nájemných vrahů, kteří jsou po jednom zfušovaném kšeftu odklizeni do Brugg.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!