Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Anglické jahody (ČR) Tomáš se chystá vyrazit do Anglie na sběr jahod. Noc před odjezdem stráví oslavováním s kamarády, ale ráno vypadá všechno jinak: je 21. srpen 1968 a v ulicích jsou tanky. Zatímco rodiče lomí rukama, Tomáš s Táňou řeší svůj vztah v chatě uprostřed lesů. Těmi bloudí ruský dezertér...

Fígle (Polsko) Malý Stefek věří, že dokáže uvést do pohybu řetěz událostí, který mu vrátí otce. Ten od něj a od jeho matky odešel. Dospívající sestra Elka Stefka učí, jak si může naklonit osud drobnými triky. Věci se však zvrtnou a zoufalý chlapec zkusí zvrátit štěstí riskantním pokusem.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (USA) Pokračování komedie se vrací ke skupince zvířecích hrdinů, kteří se tehdy ze zoo dostali až na ostrov u afrických břehů. Při pokusu o návrat v improvizovaném letadle ztroskotají v samotném srdci černého kontinentu, kde každého z nich čeká vlastní příběh.

Návrat čápů (Slovensko) Romantické drama se zaobírá tématy osobní i národní identity a místa člověka v životě. Německé letušce Vandě se sype život pod rukama: nerozumí si s matkou, vyhodí ji z práce, rozejde se s přítelem. Vyrazí proto najít své kořeny na Slovensko, odkud byla po válce odsunuta její babička.

Quantum of Solace (USA/UK) Dvaadvacátá bondovka začíná tam, kde skončilo předchozí Casino Royale. Agent 007 se vydává po stopě, již mu zanechala Vesper – jediná žena, kterou miloval. S pomstou posedlou kráskou Camille se James Bond propracuje až k tajné organizaci, která touží ovládnout celý svět.

Ženy (USA) Mary má krásný dům, rozkošnou dceru, úspěšného manžela a práci v oděvní firmě. A taky skvělé kamarádky: šéfredaktorku ženského časopisu Sylvii, výstřední Edie a esejistku Alex. Ideální život je ale málokdy věčný. Když se Mary zhroutí svět, musí si ho s pomocí svérázné Miller vybudovat znovu.

Noci v Rodanthe (USA) Plastický chirurg Paul trpí rozkolem se synem a tím, že mu nedávno při operaci zemřela pacientka. Adrienne se pod rukama rozsypalo manželství a péčí o děti teď přehlušuje všechny své touhy. Srdce těch dvou splynou při setkání v romantickém hotelu na pláži. Mají ve svých letech šanci? Králova přízeň (UK) Historická romance se odehrává v Anglii 16. století a vychází ze skutečných osudů žen krále Jindřicha VIII. Ten se v zoufalství poohlíží po legálním způsobu, jak se zbavit manželky Kateřiny Aragonské a najít si jinou, která by mu dala syna.

Max Payne (USA) Hrdinou filmové adaptace počítačové hry je newyorský policista, jehož manželka a dcera byly před časem brutálně zavražděny. Max trpělivě čeká na stopy, které by mu pomohly viníky najít a zlikvidovat. Má štěstí: zdá se, že ve hře je nová droga, armádní projekt a hrst nordické mytologie.

Rembrandtova Noční hlídka (UK) Filmař Peter Greenaway skládá poctu jednomu z nejslavnějších obrazů historie. Za monumentálním Rembrandtovým plátnem nalézá prostřednictvím téměř detektivního pátrání dramatický příběh ctižádosti, vraždy, vášně, lásky a násilí.

Zakázané království (USA) Jet Li a Jackie Chan se setkávájí v komediálně laděném příběhu o outsiderovi z New Yorku, který má podle proroctví zachránit čínskou říši středu ze spárů Nefritového vojevůdce.

Nadine (Nizozemsko) Nadine je úspěšná a ctižádostivá. Chybí jí jediné: dítě. Tikání biologických hodin ji přivádí k šílenství a hroutí se jí kvůli němu i vztahy. Po setkání s bývalým přítelem impulzivně unese jeho dítě a utíká z Holandska na jih. Cestou se probírá vzpomínkami a blíží se k nejtěžšímu rozhodnutí svého života.

Kozí příběh – pověsti staré Prahy (ČR) Do srdce českého království přichází Kuba se svou věrnou pomocnicí Kozou, aby pomohli při stavbě Karlova mostu, ale nakonec pomohou i při konstrukci orloje, zapletou se s pražskými strašidly a hlavně se seznámí s kyprou Mácou.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...