Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kladno uvidí reprízu bitvy Šebrle-Smith

Česko

PRAHA Chcete spatřit reprízu desetibojařské bitvy z loňského mistrovství světa v Ósace, kde Romana Šebrleho zle proháněl Maurice Smith z Jamajky, ale nakonec triumfoval český závodník? Příležitost budete mít 18. a 19. června v Kladně, kde v rámci II. ročníku vícebojařského mítinku TNT-Fortuna změří síly také tito giganti.

„Roman zde loni vytvořil světový výkon roku 8697 bodů a spolu s Mauricem, Dmitrijem Karpovem z Kazachstánu a Tomášem Dvořákem by měli táhnout mítink vzhůru,“ pravil ředitel podniku Zdeněk Lubenský a zmínil ještě bronzového borce z Ósaky a českého trojnásobného mistra světa.

Kvalitních výkonů bude třeba, neboť mítink chce na základě loňských a letošních výsledků usilovat o zařazení do vícebojařské série IAAF World Challenge. Loni se v hodnocení mítinků umístil hned za slavným Götzisem, kde chce Lubenský o víkendu dojednat ještě start dvojice Rusů.

„Už se věnuju víc trénování své skupiny, ale v Kladně chci zvládnout 8000 bodů,“ řekl Tomáš Dvořák. Přesně tolik činí A-limit pro účast na OH, budou o něj usilovat také Šebrle a Josef Karas.

Chybět bude vítěz z loňského Götzisu Kravčenko. „Běloruská federace mu nedoporučila start v Götzisu ani v Kladně, má závodit na Evropském poháru,“ uvedl Dvořák, spolupořadatel mítinku, kterého se zúčastní přibližně 30 mužů a 20 žen. Rozpočet narostl na 6 milionů korun, polovinu tvoří startovné. Na vítěze čeká 6000 eur, na vítězku polovina.

Součástí mítinku bude závod oštěpařů ze skupiny Jana Železného se zahraničními soupeři.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat