Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus by měl přijet poděkovat

Česko

  6:51
Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř si myslí, že se nikdo další do souboje o křeslo předsedy strany nepřidá.

Petr Tluchoř foto: Lidové noviny

* LN Jak vnímáte šance Pavla Béma a Mirka Topolánka před nadcházejícím kongresem ODS?

 Pevně věřím, že Mirek Topolánek zvítězí. Jednotlivé oblastní sněmy dávají přednost právě předsedovi vlády a ODS a ukazují, jaký je skutečný názor ve straně.

* LN V minulosti se takové předpoklady ukázaly jako ošidné. Před volbou předsedy KDU-ČSL byl favoritem pan Kalousek, následován Cyrilem Svobodou. Šéfem strany se ale stal Jiří Čunek.

 Zasedání, respektive kongres ODS je svébytným celkem. Předem se stoprocentně říci nedá nic. Já ale žádnou další osobnost, která by mohla delegáty přesvědčit o své výjimečnosti, opravdu nevidím. Nikdo další nemá reálnou šanci.

* LN Skupina politiků hodlá zakládat stranu Libertas. Nebojíte se, že by taková strana mohla ODS sebrat část pravicových voličů?

 Tyto informace mám zatím pouze z médií. Podle toho, co bylo řečeno, by taková strana měla velmi omezené spektrum konkrétních témat. Stále se hovoří pouze o Lisabonské smlouvě a postoji vůči Evropské unii. Proto si myslím, že by ODS neměla mít s takovým uskupením problém.

* LN Co říkáte na poslední výroky prezidenta Klause o svém případném vystoupení z ODS?

 Netuším jestli na kongres přijede. Ty jeho aktivity mi ale přijdou pro prezidenta zbytečně nízké. Jsou o několik úrovní níž než ty, které bych u něj čekal.

* LN Předseda Senátu Přemysl Sobotka to označil za „Sarajevo naruby“.

 Myslím si, že pan Klaus by na kongres měl přijet poděkovat za své zvolení prezidentem. Poděkovat by měl Mirku Topolánkovi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!